زمان بارگزاری این صفحه: 7:44 PM UTC

شالیزارهای ماسال با وجود کمبود منابع آبی، کمتر از پنج درصد خسارت دید

فرماندار ماسال گفت: شالیزارهای این شهرستان علیرغم خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی، کمتر از پنج درصد خسارت دیده اند.

‘محمود قاسم نژاد’ روز شنبه در همایش شوراهای اسلامی روستای این شهرستان با اشاره به خشکسالی شدید سال جاری اظهار داشت: با همکاری و پی گیری های مسئولان، علیرغم کبود آب شدید زمین های کشاورزی کمتر از پنج درصد شالیزارهای شهرستان دچار نقصان شدند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا ؛ وی ادامه داد: کاهش میزان خسارت شالیزارهای شهرستان ماسال را نتیجه نظارت و تلاش فرمانداری ماسال، بخشداران و همکاری شهرداری ها، شوراهای اسلامی روستا، دهیاران و ادارات آبیاری، جهادکشاورزی، آب و فاضلاب روستایی، راه وشهرسازی دانست.

وی عنوان کرد: حتی در بعضی از موارد اضطراری از دیگر منابع آبی مانند آب شرب روستایی و استفاده از تانکر آتش نشانی در آبیاری شالیزارها استفاده شد.

فرماندار ماسال همچنین با اشاره به آغاز سرشماری عمومی کشاورزی از پنجم مهرماه امسال اظهار داشت: همه کشورها برای برنامه ریزی مناسب جهت توسعه نیازمند شناخت صحیح وضع موجود استان ها، شهرستان ها و روستاها هستند و در کشور ما نیز انواع سرشماری ها در این راستا انجام می شود.

وی ضمن تاکید بر شناسایی دقیق نیازهای طبقات گوناگون اجتماعی و اقتصادی، از شوراهای اسلامی روستا خواست تا با اطلاع رسانی دقیق اذهان عموم کشاورزان را جهت ارائه دقیق اطلاعات و همکاری با ماموران سرشماری آماده کنند.

مدیر اجرای سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان ماسال ضمن اعلام کذب بودن برخی شایعات مبنی بر استفاده از اطلاعات سرشماری جهت شناسایی وضعیت اقتصادی خانوارها و حذف یارانه آنها اضافه کرد: برخی از افراد سودجو با شایعه سازی در راستای حفظ منافع نامشروع خویش به دنبال ممانعت از ثبت اطلاعات دقیق کشاورزان هستند.

قاسم نژاد اطمینان داد که اطلاعات شخصی خانوارها کاملاً محرمانه بوده و تنها به طور کلی برای برنامه ریزی در راستای توسعه کشاورزی و حمایت از کشاورزان استفاده می شود.

وی از ویژگی های این سرشماری را استفاده از تبلت و الکترونیکی بودن آن دانست و افزود: با استفاده از این فناوری، پردازش اطلاعات مربوطه در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف کاغذ انجام می شود.

فرماندار ماسال تصریح کرد: ثبت دقیق اطلاعات کشاورزی در نهایت به نفع کشاورزان خواهد بود چراکه به برنامه ریزان اجازه می دهد با برنامه ریزی مناسب و اتخاذ سیاست های حمایتی از کشاورزان، زمینه رشد و توسعه این حوزه فراهم شود.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه