زمان بارگزاری این صفحه: 3:40 AM UTC

شايعه‌زلزله‌تهران؛ آماده‌باش به بيمارستان‌ها؟

صدای گیلان – در حالي كه پيش‌بيني وقوع زلزله در تهران كه طي دو روز گذشته در پايتخت زبان به زبان مي چرخد، توسط مقامات تكذيب شده، برخي خبرهاي تاييد نشده حكايت از دادن آماده‌باش به برخي بيمارستان‌ها مي‌باشد.

به گزارش صدای گیلان ، يكي از پزشكان بيمارستان امام خميني تهران (واقع در ميدان توحيد) به خبرنگار بهار نیوز  گفته است : ظاهرا بخشنامه‌اي به بيمارستان‌ ما داده شده تا نسبت به كاهش ازدحام جمعيت در سالن‌هاي بيمارستان و همچنين برپايي چادرهايي در محوطه بيمارستان اقدام شود. وي تاريخ اين آماده‌باش را از 11 تا 21 ماه جاري (آذرماه) ذكر كرد و افزود: اطلاع دارم كه چنين بخشنامه‌اي به بيمارستان قلب هم داده شده است اما اينكه اين آماده‌باش مربوط به شايعه وقوع زلزله باشد را اطلاع ندارم.

در عين حال در شهر شايعه شده است كه شهرداري تهران نسبت به اجاره گرفتن خودروهاي ون و وانت در سطح شهر اقدام كرده است. اما رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: هیچ زلزله ای تهران را تهدید نمی کند و وقوع زمین لرزه قابل پیش بینی نیست. احمد صادقی در پی انتشار پیام هایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر وقوع زلزله در پایتخت، گفت: شهروندان نباید به این نوع پیغام های غیر رسمی توجه کنند و تنها هشدارها در خصوص زلزله را مرکز ژئوفیزیک تهران می‌تواند اعلام کند.

او ادامه داد: پیش بینی زلزله از لحاظ علمی رد شده است اما نباید مردم آمادگی خود را در برابر وقوع زلزله از دست بدهند. زلزله یکی مخاطراتی است که تهران را تهدید می کند. به گفته صادقی، وضعیت غیر عادی وجود ندارد که بر اساس آن پیش بینی زلزله صورت گیرد و این نوع اظهارنظرها تازه نیست. او به شهروندان تهرانی هشدار داد احتمال وقوع زلزله در تهران همیشه وجود دارد و باید در برابر آن آمادگی های لازم را داشت.

روز گذشته در فضاهای مجازی پیغامی مبنی بر اینکه «امروز ساعت 5 بعدازظهر در کارتابل شهرداری پیغام محرمانه ای از سازمان مدیریت بحران برای 22 منطقه شهرداری به تهران اعلام شده با این مضمون، گسل تهران حرکت کرده است و 2 روز پشت سر هم جنوب تهران زلزله خفیف آمده است، امشب و فردا امکان وقوع زلزله تا بیش از 4 ریشتر وجود دارد… هم اینک برای کلیه شهرداری های تهران آماده باش اعلام شده است، این خبر اطلاع رسانی شود… » به گفته مقامات شهرداری، هیچ پیغامی با این مضمون صحت ندارد و هیچ کدام از نیروهای شهرداری در آماده باش برای مقابله با زلزله احتمالی به سر نمی برند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه