زمان بارگزاری این صفحه: 1:40 PM UTC

شرکت بزرگ چای گیلان تاسیس می‌شود

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان از تاسیس شرکت بزرگ چای گیلان به‌ منظور به‌روز کردن تکنولوژی صنعت چای با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش صدای گیلان ، اسفندیار قربانی صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به برنامه‌های خوب کشور در بخش کشاورزی گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی 20 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شد که اکنون این رقم به بیش از 100 میلیون تن در سال رسیده است.

وی به تشکیل سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در سال 92 در کشور اشاره کرد و افزود: آذرماه سال گذشته سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان تشکیل شده است.

قربانی اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز را از برنامه‌های سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان خواند و اضافه کرد: توانمندی نامحدود بسیج باید در اختیار بخش کشاورزی گذاشته شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان تشکیل کارگروه برنج را از جمله برنامه‌های این سازمان در سال گذشته دانست و تصریح کرد: دستورالعمل کشت و کار برنج تدوین شده است.

*اعزام مهندسان بسیجی به 2590 روستای گیلان

وی از اعزام مهندسان بسیجی کشاورزی به 2 هزار و 590 روستا در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: مهندسان بسیجی دستورالعمل کشت و کار برنج را در کنار دیگر فعالیت‌ها به کشاورزان آموزش می‌دهند.

قربانی با بیان اینکه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان روی سه محصول کشاورزی در استان برنامه‌ریزی کرده است، اظهار کرد: کشت برنج با توجه به تدوین دستورالعمل کشت و کار این محصول در روستاهای گیلان ترویج می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان چای را برنامه دوم این سازمان عنوان کرد و یادآور شد: دستورالعمل اولیه کشت و کار چای تهیه شده است.

وی آبزی‌پروری را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان دانست و خاطرنشان کرد: آبزی‌پروری توانمندی نخست استان است.

قربانی مهندسان بسیجی را سربازانی در کنار بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: سال گذشته 20 میلیارد تومان در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به بخش کشاورزی گیلان اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با اشاره به وجود 180 کارخانه چای‌سازی در استان تصریح کرد: کارخانه‌های مذکور با تکنولوژی 100 سال گذشته فعالیت می‌کنند و صنعت چای باید به تکنولوژی روز دنیا تجهیز شود و این امر امکانپذیر است.

وی از تاسیس شرکت بزرگ چای گیلان به منظور به‌روز کردن تکنولوژی صنعت چای در استان خبر داد و افزود: راه‌اندازی شرکت مذکور نیازمند 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.

قربانی با بیان اینکه 50 درصد از محصول چای را ضایعات تشکیل می‌دهد، گفت: می‌توان از ضایعات چای 25 محصول تهیه کرد./فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه