زمان بارگزاری این صفحه: 2:41 PM UTC

شطرنجبازان ارمنی و ایتالیایی، صدرنشین جام ابریشم گیلان شدند

با انجام دور سوم از اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی یادواره ۵۰۰ شهید صومعه سرا جام ابریشم گیلان، شطرنجبازان ارمنستانی و ایتالیایی با برتری برابر رقبای خود در صدر این مسابقات قرار گرفتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

با انجام دور سوم از اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی یادواره ۵۰۰ شهید صومعه سرا جام ابریشم گیلان، شطرنجبازان ارمنستانی و ایتالیایی با برتری برابر رقبای خود در صدر این مسابقات قرار گرفتند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان ،در پایان دور سوم این رقابت ها که روز شنبه انجام شد؛ دیوید شاهینیان استاد فیده شطرنج ارمنستان و السیو والسکی استاد بین المللی ایتالیا حریفان خود را شکست دادند و با کسب سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند .

 

همچنین آکاکی شالابریدزه استاد بین المللی شطرنج گرجستان و تیگران هاروتیونیان استاد بین المللی شطرنج ارمنستان با کسب ۲٫۵ امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند .

 

در مهمترین بازی های دور سوم این رقابت ها نیز دیوید شاهینیان از ارمنستان، آلن استیگ راسموسن استاد بزرگ دانمارک را شکست داد، السیو والسکی از ایتالیا برابر جولیا رییانوآ استاد بزرگ روسیه به برتری رسید ، دیدار آکاکی شالابریدزه از گرجستان با تیگران هاروتیونیان از ارمنستان و بازی احسان قائم مقامی استاد بزرگ ایران با تگیران پتروسیان از ارمنستان مساوی شد .

 

دور چهارم رقابت های شطرنج بین المللی جام ابریشم (یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه) در مجمتع رفاهی مهرگان صومعه سرا برگزار می شود .

 

اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی یادواره ۵۰۰ شهید صومعه سرا جام ابریشم از روز گذشته (جمعه) با حضور حدود ۲۶۰ شطرنجباز از ایران و کشورهای دانمارک ، ایتالیا ، بلاروس ، روسیه ، لهستان ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، ترکمنستان ، لیتوانی ، اوکراین، عراق و تونس آغاز شد .

 

شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابت ها ، در دو جدول و در ۹ دور به روش سوییسی به مدت یک هفته با هم به رقابت خواهند پرداخت .

 

بر این اساس در جدول A که معروف به جدول اساتید است ، شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۲۱۵۰ حضور دارند و در جدول B نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۲۱۵۰ ، بانوان شطرنجباز و نوجوانان زیر ۱۴ سال با هم به رقابت خواهند پرداخت .

 

در پایان از سوی مسوولان برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام ابریشم ، حدود ۴۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به نفرات برتر این دوره از رقابت ها اهداء می شود .

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه