زمان بارگزاری این صفحه: 2:07 PM UTC

شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در آستارا به شش نفر رسید

در دومین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، دو نفر نام نویسی کردند و بر این اساس، شمار آنها به شش نفر رسید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش صدای گیلان، فرماندار آستارا عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در دومین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دو مرد با حضور در فرمانداری آستارا نام نویسی کردند.

 

سیروس شفقی با اشاره به اینکه با ثبت نام این افراد مجموع داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی آستارا طی دو روز به شش نفر رسید ، افزود: فعالیت اعضای هیات اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نیز در شهرستان آستارا با قوت آغاز شده است.

 

علی پورواجد ، فرهاد محسنی ، حسنعلی ابری ، عادل ظفری ، محمد خاوندی ، پاشا سماء پور ، فرشاد پورافقی و محمد احمدی مقدم به عنوان اعضای اصلی و هشت نفره این هیات و بهرام بنی خدمت ، رحمت الله رجبی ، میرخالق غزنوی ، آزاد موسوی و قاسم کاری به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شده اند.

 

علاوه بر افراد منتخب ، مطابق قانون فرماندار آستارا ، دادستان و رئیس اداره ثبت احوال شهرستان از اعضای اصلی این هیات هستند.

 

در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، ۴۹ هزار و ۱۷۴ نفر از اهالی شهرستان آستارا معادل ۱۳ . ۹۳ درصد در پای صندوق های رای حاضر شدند که این میزان مشارکت در مقایسه با دوره هشتم انتخابات مجلس، ۱۴ درصد افزایش داشته است.

 

کار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان در ۱۱ حوزه انتخابیه اصلی شامل رشت، فومن، صومعه سرا، تالش، انزلی، آستارا، رودبار، لاهیجان، لنگرود، رودسر و آستانه اشرفیه و نیز پنج حوزه فرعی شامل املش، شفت، رضوانشهر، ماسال و سیاهکل انجام می شود.

 

صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از پنجم تا ۱۴ دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد ردصلاحیت شده فرصت دارند از ۱۶ تا ۱۹ دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی کنند و نتیجه را تا ۲۶ دی به شورای نگهبان دهند.

 

شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا ۱۶ بهمن اعلام خواهد کرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در ۲۰ بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در ۲۷ بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر کنند.

 

زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات از ۲۹ بهمن تا پنجم اسفندماه به مدت یک هفته خواهد بود تا با یک تنفس یک روزه در آن، مردم شریف ایران در ۷ اسفند با آرای ریخته شده در صندوق های رای، نظر خود را درباره آنها اعلام کنند.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه