زمان بارگزاری این صفحه: 6:02 AM UTC

شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت های اینترنتی علیه چند شهروند گیلانی

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: عامل سوء استفاده از عکس و تلفن همراه چند شهروند گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی در شهرستان رشت شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی افرادی مبنی بر اینکه فردی ناشناس با سوء استفاده از عکس و تلفن همراه آنها در شبکه اجتماعی مبتنی بر موبایل، آسایش و آرامش آنان را سلب کرده، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عامل سوء استفاده از عکس و تلفن همراه شاکیان در شبکه اجتماعی مبتنی بر موبایل که خانمی ۲۳ ساله اهل لنگرود و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد .

 

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم، او به صراحت به بزه انتسابی و اینکه با سوء استفاده از عکس و شماره های تلفن همراه شاکیان و نسبت دادن مطالب ناروا به آنان از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی موجب سلب آسایش و آرامش آنان شده بود، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کرد.

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از هموطنان خواست در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش دهند.

 

بنا به اعلام پلیس فتای گیلان؛ پرونده های ورودی این پلیس در سه ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد کاهش داشته است.

 

طبق گفته سرهنگ محمدخانی؛ در مدت زمان ذکر شده؛ پرونده های مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی، مزاحمت اینترنتی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه بیشترین سهم پرونده های حوزه فتا را تشکیل داده اند.(ایرنا)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه