زمان بارگزاری این صفحه: 11:56 PM UTC

شهدا محکم ترین مولفه تحکیم امنیت در کشور هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، شهدا و خانواده شهدا را از محکم ترین مولفه‌های تحکیم امنیت دانست و افزود؛ نباید از این امر غفلت شود.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

ابراهیم طاهرنژاد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، هفته قبل در جلسه هماهنگی بزرگداشت روز شهدا در استانداری گیلان با اشاره به ابتکار مسئولان نظام در نامگذاری سالروز تاسیس بنیاد شهید به روز شهدا(۲۲ اسفند) اظهار کرد: امسال سالروز بزرگداشت شهدا با ایام فاطمیه مقارن شده و بوی فاطمیه می‌دهد.

 

به گزارش صدای گیلان، وی با اشاره به اجرای «طرح روز بزرگداشت شهدا» گفت: این طرح با هدف شناساندن و ترویج روز بزرگداشت شهدا و فراگیر کردن آن در افکار عمومی با استفاده از همه ظرفیت‌های بنیاد و دستگاه‌های اجرایی استان، اجرا می‌شود.

 

طاهر نژاد با تاکید بر ضرورت احیا حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اذعان کرد: این برنامه‌ها با شعار«یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد» و « هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است»برگزار می‌شود.

وی شهدا و خانواده شهدا را از محکم ترین مولفه‌های تحکیم امنیت دانست و گفت: نباید از این امر غفلت شود.

 

طاهرنژاد ادامه داد: شهدا خود مظهر قدرت هستند و خود، یادواره‌ های شهدا را هدایت تکوینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا افتخار نظام هستند، تصریح کرد: گیلان در عرصه پاسداری از ایثار و شهادت از استان‌های پرافتخار است و امیدواریم امسال بزرگداشت شهدا با شکوه بیشتری برگزار شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید گیلان با انتقاد از عدم حضور مسئولان استان در مراسم محوری غبارروبی مزار شهدا همزمان با دهه فجر با سخنرانی استاندار خواستار حضور پررنگ تر مسئولان استانی و شهرستانی در برنامه‌های مربوط به شهدا شد.

وی در ادامه خواستار احیا کارگروه ایثار و شهادت در استان شد و افزود: اگر این کارگروه دایر شود بسیاری از مشکلات این حوزه بررسی و مرتفع می‌شود.

 

طاهرنژاد از شناسایی شهدای متولد ۲۲ اسفند در استان خبر داد و گفت:‌ در این ایام مراسم ادعیه و نیایش، جلسات فرهنگی جهت تبیین حق عظیم شهدا برگزار می‌شود.

وی دیدار و سرکشی از خانواده شهدا، حضور در مزار شهدا، طرح غرس هشت هزار نهال به یاد هشت هزار شهید استان در ۱۶ شهرستان، برگزاری انواع مسابقات فرهنگی، قرآنی، کتابخوانی، دلنوشته و عکس، پیاده روی خانوادگی، نامگذاری خیابان، میادین و کوچه‌ها به نام شهدا را از دیگر برنامه‌های اجرایی این روز برشمرد.

شهدا را دست نیافتنی نکنیم

در ادامه سردار هامون محمدی، فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر آشنایی بیشتر با سیره شهدا افزود: یکسری از شهدا ستون و تکیه گاه نظام بودند مانند شهید باکری، زین الدین که الگو هستند و باید آنها را بیشتر معرفی کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی از خطراتی که ما را تهدید می‌کند این است که شهدا را دست نیافتنی کنیم در حالیکه امروز نیز چنین جوانانی داریم که مانند شهدا هستند و بدون هیچ مزد و منتی در اردوهای جهادی و خدمت به محرومان حاضر می‌شوند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه