زمان بارگزاری این صفحه: 11:49 PM UTC

شهردار تالش با حکم دیوان عدالت اداری به کار برگشت/ شورا؛ شهردار تحمیلی را نمی‌پذیریم

جعفر نخستین شهرداری از غرب گیلان که سابقه معاونت فرمانداری را در کارنامه کاری خود دارد در بدو ورود به شهرداری تالش با مخالفت های زیادی مواجه شده بود

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پس از ماه ها اختلاف شورای شهر تالش و شهرداراین شهر ” جعفرنخستین ” شهرداری که مردم او را یکی از موفق ترین شهردارهای سال های اخیر تالش می دانستند با برنامه ریزی خاصی و علیرغم مخالفت مردم و ۴ نفر از اعضای شوار از کار برکنار شد.

خبرها از تالش حاکیست به دلیل ایراد شکلی با دستور موقت دیوان عدالت اداری نامبرده بر سر کار برگشت.

جعفر نخستین شهرداری از غرب گیلان که سابقه معاونت فرمانداری را در کارنامه کاری خود دارد در بدو ورود به شهرداری تالش با مخالفت های زیادی مواجه شده بود اما در مدت کمتر از یک سالی که سکان مدیریت شهر را در دست داشت طرح ها ی مختلفی را در سطح شهر کلید زد که برخی ها دلیل مخالفت با ایشان را همین فعالیت های عمرانی ایشان می دانند! یکی از مشخصه های بارز اقای نخستین که باعث محبوبیت آن بین مردم شد حضور آ قای شهردار در سطح شهر زودتر از همه .مدیران و حتی رفتگران شهرداری بود./ اعتدال شرق

سخنگوی شورای شهر تالش: شهردار تحمیلی شهر تالش را نمی‌پذیریم

تال1

سخنگوی شورای اسلامی شهر تالش با تأکید بر اینکه در تلاش برای پیدا کردن راه قانونی برای این شهرستان هستیم، تصریح کرد: مسئله‌ای که اکنون پیش آمده است با حرمت مردم مطابقت ندارد.

علی وانوایی در نشست شورای اسلامی این شهر درباره فعالیت دوباره شهردار مستعفی تالش، اظهار کرد: با موافقت استعفای جعفر نخستین شهردار شهر تالش، در شرف تعرفه یک شهردار جدید بودیم اما وی به دلیل پیگیری موضوع به دیوان عدالت اداری مراجعه کرد و بعد بدون اینکه به اطلاع شورای شهر رسانده شود در تصدی شهرداری قرار گرفت.

وی افزود: ابلاغی که از طرف شورای شهر تالش برای «حسن محمدپور» سرپرست شهرداری تالش زده شده بود یک تداخل در وظیفه صورت گرفت که با تدبیر باید به آن نگاه کرد و به این موضوع توجه ویژه داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تالش با تأکید بر اینکه در تلاش برای پیدا کردن راه قانونی برای این شهرستان هستیم، تصریح کرد: مسئله‌ای که اکنون پیش آمده است با حرمت مردم مطابقت ندارد.

وی گفت: با توجه به اینکه شوراهای شهر تالش منتخبان مردم هستند به اعتقاد بنده باید به سلیقه و افکار مردم احترام گذاشته شود و شهردار نباید کسی باشد که به صورت تحمیلی برای مدیریت یک سازمان اجتماعی و غیر انتفاعی تحمیل شود و این وضعیت به نظر بنده معقولانه نیست.

وانوایی با اشاره به اینکه فصل‌الخطاب تمام کارها قانون است، تصریح کرد: ما نیز به قانون مراجعه و مراتب را از این طریق پیگیری می‌کنیم و اقدام‌هایی نیز صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: اگر قانون اجازه داد که شوراها نقشی در تعرفه شهرداری نداشته باشند اطاعت می‌کنیم اما به دلیل حفظ حرمت مردم که ولی نعمت ما هستند نباید چنین رفتاری صورت گیرد و شهرداری اگر اموال و حسابی دارد متعلق به مردم است و مردم درباره هزینه‌کرد اینها باید در چارچوب قانون تصمیم بگیرد.

سخنگوی شورای شهر تالش رویه فعلی شهرداری این شهر را اصولی ندانست و یادآور شد: امیدواریم با دستور موقت از طریق قاضی محترم مسئله شهرداری پیگیری شود و نتیجه ختم به‌خیر شود.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر این وضعیت را قبول ندارند که شهردار با شیوه تحمیلی بخواهد ورود کرده و شهر را مدیریت کند، تصریح کرد: ما استعفای شهردار را پذیرفته بودیم و اکنون وی شهردار تالش نیست، بنابراین حضورش در این نهاد غیر قابل قبول است.

وانوایی با تأکید بر اینکه افکار عمومی این وضعیت را قبول ندارند، خاطرنشان کرد: به مردم قول داده‌ایم از طریق مجاری قانونی وضعیت را پیگیری کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه دستور قاضی شعبه اول دیوان عدالت اداری برای ما فصل‌الخطاب است ما نیز اطاعت می‌کنیم و هیچ حرکتی انجام نمی‌دهیم اما قطعا ملاقاتی با قاضی مذکور خواهیم داشت و مسایل را توضیح می‌دهیم./ فارس

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “شهردار تالش با حکم دیوان عدالت اداری به کار برگشت/ شورا؛ شهردار تحمیلی را نمی‌پذیریم”

  1. امیر نوشته است:

    آقای وانوای شما درتالش چه کارکردید کار های خوبتان طی چندین سال در شورابودید بیان کنید
    آقای نخستین جلوی دزدی هاراگرفته است . شما آقای وانوای کدام خیابا ن اسفالت کردید به کدام نانوایی سرزدید ببینید وزن چونه چند گرم است تا حالاشده به یک قصابی نانوایی – چاله چوله کوچه سرزدید و درپی مشکلات آن بودید . کنار کود لنگش کن . آقای نحستین جلوی منافع امسال شما گرفته است . به مردم قول داده‌ایم از طریق مجاری قانونی وضعیت را پیگیری کنیم.تو به خودت قول دادید تا منافع خودت حفظ شود نه مردم . به خود بیا آقای وانوایی
عناوین ویژه