زمان بارگزاری این صفحه: 9:31 AM UTC

شهردار رشت داور فوتبال شد

صدای گیلان؛در مراسم افتتاح زمین ورزشی مرکز دفن زباله رشت، محمدابراهیم خلیلی شهردار رشت داور فوتبال شد.

در اقدامی افتخاری از سوی کمیسیون بهداشت و محیط‌‌زیست شورای شهر رشت زمین ورزشی در مرکز دفن زباله سراوان این شهر احداث و دقایقی قبل با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.
محمدابراهیم خلیلی شهردار رشت در مراسم افتتاحیه این زمین ورزشی به عنوان داور در نخسین مسابقه قضاوت کرد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای در حاشیه افتتاح این زمین فوتبال، با اشاره به اهمیت ساماندهی شیرابه‌های مرکز دفن سراوان رشت، اظهار کرد: پروژه احداث حوضچه شیرابه در مرکز دفن زباله سراوان در ورودی منتهی به مسیر رودخانه گوهررود احداث و نصب می‌شود، با این کار تصفیه شیرابه انجام و سپس آب تمیز به داخل رودخانه سرریز می‌شود.
مظفر نیکومنش نودهی افزود: بنرهایی به منظور فراخوان اجرای این پروژه در سطح شهر نصب می‌شود تا افراد واجد شرایط برای اجرای این طرح انتخاب شوند.
وی گفت: کارگروه ساماندهی پسماند و ساماندهی تالاب عینک رشت به منظور ساماندهی در شورا تشکیل شد تا برنامه‌ریزی در زمینه سلامت شهروندی انجام شود.
نیکومنش با بیان اینکه روزانه 600 تن زباله به مرکز دفن سراوان برده می‌شود، افزود: 70 درصد این زباله‌ها تر هستند که قابلیت بازگشت پذیری به طبیعت و کودآلی را دارند.
رئیس کمیسیون بهداشت ومحیط‌زیست شورای شهر رشت گفت: برای 30 درصد پسماندهای خشک مذاکراتی با بخش خصوصی برای ساماندهی انجام شد که این زباله‌ها را به صورت تفکیک شده از شهرداری تحویل بگیرد و بازیابی کند./خبرگزاری تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه