زمان بارگزاری این صفحه: 9:03 AM UTC

شهرک نساجی گیلان با اختصاص 130 هکتار زمین احداث می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اختصاص 130 هکتار زمین در شهرک سفیدرود رشت برای احداث شهرک نساجی در این استان خبر داد.وی افزود؛از دو سال گذشته پیگیر احداث شهرک نساجی در استان هستیم.

به گزارش صدای گیلان ؛ علی منتظری در جریان بازدید اصحاب رسانه‌های منتخب کشور از واحدهی صنایع نساجی در گیلان اظهار کرد: از دو سال گذشته پیگیر احداث شهرک نساجی در استان هستیم.

وی از اختصاص 130 هکتار زمین برای احداث شهرک نساجی در شهرک سفیدرود رشت خبر داد و افزود: واردات بی‌رویه بیشترین آسیب را به صنعت نساجی وارد کرده است.

منتظری با بیان اینکه دولت در مقطعی در جلوگیری از واردات بی‌رویه خوب عمل کرده است، تصریح کرد: در مدت دو سال گذشته اختلاف نرخ ارز موجب شده واردات پوشاک به کشور صرفه اقتصادی نداشته باشد اما در بعضی از حوزه‌ها واردات بی‌رویه داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه از تشکیل کارگروه حمایت از تولید در استان خبر داد و بیان کرد: کارگروه مذکور در راستای برطرف کردن مشکل واحدهای تولیدی در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولید مصالح ساختمانی و مواد غذایی بیشترین مشکلات را دارند، گفت: بعضی از مشکلات را می‌توان در کارگروه حمایت از تولید در گیلان برطرف کرد اما تعدادی از مشکلات به صورت کشوری است.

منتظری حوزه فعالیت سازمان صنعت، معدن و تجارت را گسترده دانست و خاطرنشان کرد: تعداد 2 هزار و 600 واحد صنعتی فعال در گیلان وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به اشتغال 87 هزار نفر بیمه شده در واحدهای صنعتی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تعداد یک‌هزار و 100 طرح نیمه‌تمام صنعتی در استان وجود دارد.

طبق گزارش این سازمان ، وی حفظ شرایط موجود و تامین سرمایه در گردش را از مهم‌ترین موضوع‌ها برای واحدهای تولیدی گیلان خواند و اظهار کرد: افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی فعال و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام از دیگر اقدام‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است.

منتظری بر برطرف کردن مشکل واحدهای تولیدی گیلان تاکید کرد و افزود: یکی از مزیت‌ها وجود صنایع نساجی در استان است و زمانی گیلان از قطب‌های نساجی در کشور بود که در تلاش هستیم این استان را به جایگاه شایسته اش در زمینه صنایع نساجی در سطح کشور برسانیم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه