زمان بارگزاری این صفحه: 12:47 AM UTC

شهر رشت تا دو هفته آینده صاحب شهردار می شود

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت:با توجه به هماهنگی انجام شده با وزارت کشور و اعلام آمادگی این وزارتخانه، بزودی شهردار رشت معرفی و شهر رشت تا دو هفته آینده صاحب شهردار می شود.

عباس صابر افزود : در جلسه فردا (پنجشنبه) صلاحیت و شرایط داوطلبان قبلی و نامزدهای جدید مجدداً بررسی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان،  صابر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به هماهنگی انجام شده با وزارت کشور و اعلام آمادگی این وزارتخانه، بزودی شهردار رشت معرفی و شهر رشت تا دو هفته آینده صاحب شهردار می شود.

وی افزود: داوطلبانی که تمایل دارند در تصدی پست شهردار به رشت خدمت کنند، تا ظهر امروز فرصت دارند آمادگی خود را برای تصدی این پست بصورت ثبت نام اعلام کنند.

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت ادامه داد: با انتخاب سرپرست و اطلاع کارکنان شهرداری رشت، امور این شهر روند طبیعی خود را طی می کند و مشکلی در امر خدمت رسانی به مردم وجود ندارد.

صابر خاطرنشان کرد: فرمانداری رشت به نحوه بررسی احراز صلاحیت شهردار و نحوه رای گیری شورا در جلسه بیست و نهم آذرماه اشکال وارد کرده بود که اعتراض فرمانداری توسط شورا پذیرفته شد و لازمه آن؛ اصلاح روش شکلی و رای گیری مجدد است به نحویکه در رای گیری بعدی در برگ رای، نام یک نفر نوشته شود.

گفتنی است؛ پس از روی کار آمدن شورای چهارم ، در پانزدهم مهرماه سال گذشته ‘محمدابراهیم خلیلی’ از بین هفت نامزد شهرداری رشت با کسب 11 رای، به عنوان شهردار انتخاب شد ولی در چهاردهم مهرماه سال جاری با رای اکثریت شورا از کار برکنار شد.

شورا پس از بررسی صلاحیت هفت نامزد داوطلب تصدی شهرداری رشت در جلسه بیست و نهم آذرماه سال جاری، مسعود کاظمی یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر را با 10 رای از بین شش گزینه داوطلب برای تصدی شهرداری کلانشهر رشت انتخاب کرد که این انتخاب از نظر شکلی از سوی فرمانداری رشت مورد اشکال قرار گرفت.

کلانشهر رشت یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت سیار و 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد.

شورای اسلامی رشت 15 عضو دارد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه