زمان بارگزاری این صفحه: 2:54 AM UTC

شوراها نخستین حلقه ارتباطی مردم و دولت هستند/ تحلیف عضو جدید شورای شهر آستارا

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا، شوارهای اسلامی شهر و روستا را نخستین حلقه ارتباطی مردم با دولت و دولت با مردم برشمرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سیروس شفقی در آیین تحلیف عضو جدید شورای اسلامی شهر مرزی بندر آستارا، درگذشت «یوسف رازی» یکی از اعضای این شورا را پس از تحمل دوران سخت بیماری تسلیت گفت و با اشاره به جایگاه شوراها در رشد و توسعه شهر و روستا اظهار کرد: انعکاس مشکلات مردم از دیگر وظایفی است که این اعضا عهده‌دار هستند و از این جهت مردم انتظارات بسیاری را از جمع منتخب خودشان دارند.

 

وی عمران، آبادانی و رفع مشکلات شهر و روستا را مهمترین دغدغه‌های منتخبین عنوان کرد و افزود: این راه بسیار طولانی است و باید با همت و تلاش موفق ظاهر شوید.

 

شفقی در بخش دیگر سخنان خود جای خالی تدوین یک برنامه میان مدت و بلندمدت را در شهر مرزی بندر آستارا محسوس برشمرد و توضیح داد: در بسیاری از شهرهای کشور سند چشم‌انداز ۲۰ ساله‌ای تنظیم شده است و از شورای اسلامی شهر آستارا نیز این انتظار می‌رود مطالعه در این خصوص را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

 

وی خواستار آینده‌نگری اعضای شورا در تصمیمات مختلف شد و اضافه کرد: با تعریف یک هدف بلندمدت، شوراهای آینده هم ملزم خواهند شد تا این برنامه را به مقصد برسانند.

 

فرماندار آستارا بی‌برنامه‌گی در کار شوراها را غیرقابل پذیرش عنوان کرد و یادآور شد: با بهره‌مندی از کارشناسان و خبرگان می‌شود گام‌های مثبتی را در این زمینه برداشت.

 

وی در پایان با تأکید بر اینکه آستارا پتانسیل بالایی در جهش به سوی پیشرفت دارد، خاطرنشان کرد: آستارا قابلیت‌های بسیاری را در محورهای مختلف از قبیل محور گردشگری دارد و با مسیر شفاف فعلی و امکانات موجود شهرداری می‌شود شعار «پیشرفت بدون توقف» را عملی کرد.

 

گفتنی است؛ در این مراسم «احد نجار» عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر آستارا به جمع شورای اسلامی هفت نفره این بندر مرزی ملحق شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه