زمان بارگزاری این صفحه: 12:53 PM UTC

شورای امنیت هفته آینده غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت می شناسد

وزیر امور خارجه مذاکرات هسته ای را دارای ابعاد مختلف ، ویژگی ها و امتیازاتی دانست که در آینده بیان می شود و گفت؛ هفته آینده شورای امنیت با قطعنامه ای برنامه غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت می شناسد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمد جواد ظریف صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران افزود: در ابتدا خدمت مردم بزرگوار ایران و مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان سلام عرض می کنم. در این مقطع زمانی مردم ایران با مقاومت و ایستادگی این امکان را به ما دادند که از حقوق آن ها با استعانت از خداوند متعال و با توسل به ائمه اطهار(ع) دفاع کنیم و ذره ای از دین خود را به مردم و انقلاب اسلامی ادا کنیم.

 

ظریف با تشکر از مردم در بخش دیگری از صحبت های خود، ادامه داد: لازم می دانم در همین ابتدا درود و سلام خود را به امام راحل (ره)، امام شهدا و تمام شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای هسته ای که نمود مقاومت و ایستادگی مردم بزرگ ایران هستند، اعلام کنم.

 

وی اضافه کرد: در این مذاکرات ما از شرایطی شروع کردیم که شورای امنیت با قطعنامه های ظالمانه، برنامه هسته ای صلح آمیز را به عنوان یک نگرانی مطرح کره بود و از مردم ایران خواسته بود از حقوقشان دست بکشند.

 

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هفته آینده شورای امنیت، برنامه غنی سازی یک کشور در حال توسعه را به رسمیت می شناسد و این جز با مقاومت و ایستادگی مردم و جز با نشان دادن این که حربه تحریم فشار و زورگویی بر این مردم کارساز نیست،میسر نبود.

 

ظریف تصریح کرد: مردم در برابر تحریم ایستادگی می کنند اما در برابر گفت و گو و احترام نرمش قهرمانانه نشان می دهند.

 

وی با اشاره به ابراز نارضایتی رژیم صهیونیستی از جمع بندی مذاکرات هسته ای افزود: همان طور که دیدید آن ها در همه رسانه های دنیا سعی کردند نارضایتی خود را از این امر نشان دهند.

 

وزیر امور خارجه اظهار داشت: همچنین من از تمام زحمات جناب آقای علی اکبر صالحی، دوستان و همکاران ایشان و سازمان انرژی اتمی که در به ثمر رساندن این صنعت مهم نقش پراهمیتی را ایفا کرده اند نیز سپاسگزارم. همچنین سپاسگزاری خود را از آقایان عراقچی، روانچی و همکاران آن ها و برادران و خواهران اصحاب رسانه که در این مدت اخبار درست را منتشر کردند، اعلام می کنم.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه