زمان بارگزاری این صفحه: 2:39 AM UTC

شورای نگهبان اطمینان داده که سیاسی‌بازی را در صلاحیت‌ها وارد نمی‌کند

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: شورای نگهبان فقط متشکل از فقها و حقوقدانان نیست بلکه در شهرستان‌ها نیز افرادی وجود دارند که اطلاعات به آنها می‌دهند و ممکن است این اطلاعات با غرض و یا بر اثر اطلاعات کم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان که گفته بود در جریان انتخابات گروه‌های سیاسی را از شورای نگهبان نترسانید، گفت: احتمالاً شورای نگهبان می‌خواهد اطمینان دهد که ان‌شاألله بحث‌های سیاسی را در صلاحیت‌‌ها دخیل نخواهد کرد.

مسعود پزشکیان در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه 10 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: همیشه هراس از این وجود دارد که اگر یک گروهی بخواهد حرفی بزند شورای نگهبان آن را تأیید نکند. حالا هم وقتی شورای نگهبان می‌گوید نترسانید احتمالاً می‌خواهد اطمینان بدهد که بحث‌های سیاسی را درباره صلاحیت دخیل نخواهد کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: شورای نگهبان فقط متشکل از فقها و حقوقدانان نیست بلکه در شهرستان‌ها نیز افرادی وجود دارند که اطلاعات به آنها می‌دهند و ممکن است این اطلاعات با غرض و یا بر اثر اطلاعات کم باشد. یعنی نمی‌توان کل قضیه را به شورای نگهبان نسبت داد اما این واقعیت وجود دارد که در رابطه با بحث‌های سیاسی افرادی در شهرستان‌ها وجود دارند که این موضوعات را دخالت می‌دهند، ولی وقتی در بالا می‌گویند این کار را نمی‌کنیم باید پیگیری کرد تا آنها کار خود را اصلاح کنند.

پزشکیان تصریح کرد: نمی‌توانم بگویم که شورای نگهبان چه کاری می‌خواهد انجام دهد، بلکه باید نتیجه کار را در جریان ثبت‌نام و بعد از آن دید. به هرحال عده‌ای می‌توانند کاری کنند که منجر به مداخلاتی شود ولی جمع‌بندی و نتیجه نهایی را باید بعد از اینکه نظرها داده شد و شورا اعمال‌نظر کرد، مورد بررسی قرار داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: همیشه کسانی که مورد اعتماد هستند و نظر می‌دهند بدون نقص نیستند و احتمال خطا همیشه وجود دارد.خانه ملت

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه