زمان بارگزاری این صفحه: 12:30 AM UTC

شورای نگهبان مانع ورود افراد رد صلاحیت شده دوره های قبل به انتخابات می‌شود

نماینده مردم آستارا گفت؛ تا زمانیکه شورای نگهبان وجود دارد افرادی که در دوره‌های قبل رد صلاحیت شدند امکان برگشت نخواهند داشت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

صفر نعیمی رز در گفت و گو با میزان در مورد ادعای انحراف و یا شروع به انحراف در فرآیندهای انتخابات از سوی برخی، اظهار کرد: هم‌اکنون تعدادی از افراد رد صلاحیت شده در انتخابات گذشته با برگزاری جلسات و تبلیغات برای ایجاد نابسامانی و اغتشاش در جامعه تلاش می‌کنند و اقداماتی انجام می‌دهند که برخلاف قانون است.

 

نماینده مردم آستارا ، لوندویل و حومه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: فتنه گران باید بدانند که همچنان همه ما زیر سایه حکومتی ولایت‌مدار خدمت می‌کنیم و اغتشاشگران نمی‌توانند با اهداف باطل به دنبال بر هم زدن فضای انتخابات باشند.

 

سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: برادران ولایت‌مدار و توانمند شورای نگهبان که در جهت احقاق حقوق افراد فعالیت می‌کنند برای تعیین صلاحیت افراد با دقت بسیار مانع از ایجاد اختلال در روند انتخابات و ورود افراد ناصالح به مجلس می‌شوند و تا زمانیکه شورای نگهبان وجود دارد افرادی که در دوره‌های قبل رد صلاحیت شدند امکان برگشت نخواهند داشت.

 

گفتنی است ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری دیروز خود گفت: “ممکن است از این به بعد ما این را به‌عنوان یک ژست انتخاباتی حتی از ناحیه بعضی‌ها داشته باشیم. هر کسی ادعا می‌کند، دلیل و سند بیاورد. نمی‌شود بگوییم که ما قوه قضائیه را هم قبول نداریم و آنها هم نمی‌توانند رسیدگی کنند، پس ما چطور داخل نظام هستیم و در آن مسئولیت و نقش داریم؟به نظر می‌رسد که این اقدامات یعنی ادعای انحراف در فرآیند انتخاباتی خیلی وقت‌ها مصداق اعمال مجرمانه است، البته شروع به جرم نیز تلقی می‌شود.”

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه