زمان بارگزاری این صفحه: 8:41 AM UTC

شکایت محیط زیست از شهرداری لنگرود

سخنگوی شورای اسلامی شهر لنگرود گفت: محیط زیست شکایت خود از شهرداری لنگرود در زمینه جایگاه دفن نامناسب زباله را به دادسرا برده است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سخنگوی شورای اسلامی شهر لنگرود گفت: محیط زیست شکایت خود از شهرداری لنگرود در زمینه جایگاه دفن نامناسب زباله را به دادسرا برده است.

 

ناصر احمدی‌شاد با اشاره به وضعیت جایگاه زباله‌های این شهرستان اظهار کرد: محیط زیست شکایتی مبنی بر تخلیه زباله این شهر غیر از جایگاه زباله را در دادسرا مطرح کرده است.

 

وی با بیان اینکه شهردار باید پاسخگوی شکایت محیط زیست باشد، افزود: اکنون وضعیت دپوی زباله شهر لنگرود صفر بوده و جایگاه زباله سم‌پاشی و میکروب‌زدایی شده است.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر لنگرود از پیگیری برای در نظر گرفتن جایگاه جدید و موقت برای دفن زباله این شهر خبر داد و گفت: برای انتقال جایگاه زباله نشستی با محیط زیست برگزار شد و خواستار همکاری در زمینه پیدا شدن منطقه‌ای شدیم که شرایط زیست‌محیطی را داشته باشد تا در آینده با معضل شیرابه زباله مواجه نشویم.

 

وی جایگاه فعلی دفن زباله لنگرود را در منطقه «آلمان‌لنگه» اطاقور عنوان کرد و افزود: در جلسه‌ای که رئیس شورای شهر لنگرود با تهران داشت نوید احداث یک کارخانه بازیافت زباله در لنگرود داده شد.

 

احمدی‌شاد، تولید روزانه زباله در لنگرود را بالغ بر حدود ۲۰۰ تن عنوان کرد و گفت: امیدواریم با احداث این کارخانه بتوانیم معضل زباله را در شهرستان لنگرود برطرف کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه محیط زیست هر ساله علیه شهرداری لنگرود شکایت مطرح می‌کند، تصریح کرد: با این شکایت‌ها کاری پیش نمی‌رود و باید محیط زیست راهکار ارائه دهد ضمن اینکه تردیدی نیست که شهرداری متولی جمع‌آوری زباله است.

 

این مسئول با بیان اینکه محیط زیست باید همکاری خود را با شهرداری بیشتر کند، خاطرنشان کرد: با شکایت مشکلی از نظر زیست‌محیطی برطرف نمی‌شود.

 

وی درباره سگ‌های ولگرد گفت: زمینی در منطقه خالکیاسر لنگرود برای ایجاد جایگاه جمع‌آوری سگ‌ها توسط شهرداری خریداری شده و با هزینه حدود ۹۰ میلیون تومان این جایگاه تقریباً آماده است و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم دوستان محیط زیست بتوانند با همکاری شهرداری سگ‌های ولگرد را جمع‌آوری و بحث‌های زیست‌محیطی و… را پیگیری کنند.

 

احمدی‌شاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با احداث کارخانه پسماند بتوانیم زباله‌های شهرستان لنگرود را به حداقل برسانیم.

 

وی تفکیک زباله تر از خشک را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: ترویج این فرهنگ نیازمند همکاری شهروندان است و امیدواریم در بحث تفکیک زباله از مبدأ اقدام‌های مناسبی صورت گیرد./فارس

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه