زمان بارگزاری این صفحه: 4:39 AM UTC

شیخ وهابی؛ می توان اندام زن آینده را پیش از ازدواج در هنگام استحمام تماشا کرد

مرد پیش از ازدواج باید اطمینان کسب کند که همسر آینده اش از نظر جسمی و زیبایی ظاهری مناسب است و بعد از اطمینان از این مساله مرد باید به خدا توکل کند و تصمیم بگیرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یک شیخ وهابی سلفی در مصر با صدور  فتوایی اعلام کرد مردانی که به قصد و نیت واقعی می خواهند با زنی ازدواج کنند، می توانند برای دیدن اندام زن آینده شان پیش از ازدواج بدن آنها را هنگام استحمام تماشا کنند.

 

به گزارش سی ان ان ترک، صدور  فتوای شیخ ” اسامه القوصی” جنجال گسترده ای در مصر بر پا کرده و انجمن های حمایت از حقوق زنان و علمای مذهبی نسبت به این فتوای شیخ القوصی واکنش نشان داده اند.

 

القوصی در فتوای خود که در پاسخ به سوال حاضران در یک کنفرانس دینی سخن می گفت افزود:  ” خواستگار یک زن اگر در خواسته خود برای ازدواج صادق باشد و قصد خواستگاری از وی را داشته باشد  می تواند به تمام قسمت های بدنش نگاه کند؛ حتی آن قسمت هایی که زن به نشان دادن آن ها رضایت نداشته باشد.”

 

این مفتی سلفی در ادامه گفت : “مرد پیش از  ازدواج  باید اطمینان کسب کند که همسر آینده اش از نظر جسمی و زیبایی ظاهری مناسب است و بعد از اطمینان از این مساله مرد باید به خدا توکل کند و تصمیم بگیرد.

 

محمد مختار وزیر امور دینی کابینه مصر با انتقاد از صدور این فتوای القوصی گفته است:”  آیا او خود حاضر می شود اندام برهنه دخترش را به خواستگار دخترش نشان دهد ؟”

 

فتواهای دیگر علمای آنان:

۱- حرام بودن پوشیدن کفش پاشنه بلند ۲- خوردن غذا با قاشق ۳- داشتن راننده یا خدمتکار در منزل ۴- دست تکان دادن به بازیکنان فوتبال ۵- نوشتن مقاله در مطبوعات ۶- انداختن عبا روی کتف ۷- دوشیدن دام توسط زنان و غیره.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه