زمان بارگزاری این صفحه: 12:20 AM UTC

دانشجویان برای کسب موفقیت باید افق های بلندی را پیش رو ترسیم کنند

صدای گیلان؛شیمیدان برجسته کشور در شاخه شیمی آلی در سال 93 و عضو هیات علمی دانشگاه گیلان گفت: دانشجویان برای کسب موفقیت روز افزون بایستی به شرایط موجود خود قانع نشوند و افق هایی بلند ترسیم کنند.

فرهاد شیرینی’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : دانشجویان بایستی در مسیر حرکت خود، برای کسب موفقیت توکل بر خداوند را فراموش نکنند.

وی از دانشجویان خواست به توانمندی هایشان اعتماد داشته باشند تا پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

وی در رابطه با انتخابش به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال 93 اظهار کرد : انجمن شیمی ایران هر سال بر اساس پیشرفت علمی و فعالیت های تحقیقاتی اعضای هیات علمی در گرایش های مختلف شیمی، افرادی را به عنوان اساتید برجسته معرفی می کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: اساس این انتخاب با توجه به فعالیت های آموزشی و پژوهشی و میزان تاثیرگذاری افراد در طول سال های خدمت انجام گرفته است.

چاپ 166 مقاله در سطح بین المللی و هفت مقاله پذیرفته شده و در دست چاپ ، ارایه بیش از یکصد مقاله در کنفرانس ها و سمینارهای علمی و بین المللی از جمله افتخارات این شیمیدان است.

دکتر شیرینی استاد راهنما 51 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و هفت دانشجو در مقطع دکتری است که همه این افراد فارغ التحصیل شده اند.

وی در سال های 82 ، 83 ، 84 و 90 به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه گیلان و در سال های 86 ، 88 ، 89 و 90 استاد نمونه دانشگاه گیلان معرفی شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در سال 1387 از طرف کمیته همکاری های علمی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان یکی از 381 دانشمند برجسته جهان اسلام معرفی شد.

وی در سال 1388 از سوی مرکز مستندسازی بین المللی ISI به عنوان یکی از دانشمندان پر استناد جهان در رشته شیمی و در سال 2013 کاندیدای دریافت جایز Eni موسوم به نوبل زیست و انرژی معرفی شد.

از دکتر فرهاد شیرینی در اولین کنگره شهدای شیمی کشور و هفدهمین کنگره شیمی کشور که توسط انجمن شیمی ایران شهریورماه جاری در دانشگاه رفسنجان برگزار شد، تقدیر به عمل آمد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه