زمان بارگزاری این صفحه: 2:43 PM UTC

صابر خواستار حذف گمرک واردات اتوبوس ها برای شهرداری ها شد

رئیس شورای شهر رشت در پنجاه و یکمین اجلاس روسای شوراهای کلانشهرهای کشور، خواستار حذف گمرک واردات اتوبوس ها برای شهرداری ها شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عباس صابر در  پنجاه و یکمین اجلاس روسای شوراهای کلانشهرهای کشور، خواستار حذف گمرک واردات  اتوبوس ها برای شهرداری ها شد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر رشت، رئیس شورای شهر رشت، با حضور در پنجاه و یکمین اجلاس مجمع مشورتی کلانشهرها -که در شهر شیراز برگزار شد- عضو کمیسیون توسعه و عمران مجمع شوراهای کلانشهرها شد. در این کمیسیون تخصصی، پیش نویس مواد پیشنهادی برای برنامه ششم توسعه در حوزه مدیریت شهری تهیه و تدوین شد.

 

مهندس صابر، در این کمیسیون ، گفت: متاسفانه عدم توجه به حمل و نقل عمومی شهرها باعث فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی در طول زمان شده است.

 

وی با ابراز تاسف از فرسودگی سیستم حمل و نقل عمومی، خواستار توجه جدی دولت در این بخش شد.

 

رئیس شورای شهر رشت، بر ضرروت بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور سالم سازی هوای شهرها تاکید کرد و افزود: لازم است دولت برای این امر برنامه ی راهبردی داشته باشد.

 

صابر خواستار حمایت مالی دولت در نوسازی اتوبوس ها شد و افزود: حذف گمرکی واردات اتوبوس ها برای شهرداری ها می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

رئیس شورای شهر رشت، با اشاره به ظرفیت بالای مناطق آزاد برای واردات ناوگان حمل و نقل عمومی، و هزینه بالای گمرک، پلاک گذاری خودروها و … خواستار حمایت های جدی دولت از شهرداری ها در این بخش شد.

 

گفتنی است ، شهر شیراز میزبان پنجاه و یکمین اجلاس همایش ادواری روسای شوراهای اسلامی استان‌های کشور می باشد. در این اجلاس ۳۱ تن از روسای شوراها و نیز ۳۱ نفر از شهرداران کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور در این اجلاس دو روزه میهمان شیراز شرکت کردند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه