زمان بارگزاری این صفحه: 5:40 PM UTC

صادرات محصولات صنایع دستی استان گیلان.

صدای گیلان – سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت صادرات محصولات صنایع دستی گیلان از برنامه های این اداره کل می باشد.

به گزارش صدای گیلان ، طبق گزارش این اداره کل، سرپرست معاونت صنایع دستی گیلان به منظور گسترش تولید و صادرات محصولات صنایع دستی در استان نشستی را با معاونت صنایع دستی سازمان منطقه ی آزاد بندر انزلی برگزار نمود.

سرپرست معاونت صنایع دستی این اداره کل گفت: منطقه ی آزاد بندر انزلی فرصت بسیار مناسبی برای فروش محصولات صنایع دستی استان، برگزاری نمایشگاهها ی استانی ،کشوری و بین المللی می باشد.

شاه محمدی با اشاره به ظرفیت منطقه ی آزاد انزلی برای صادرات صنایع دستی استان گفت:امیدواریم در آینده ای نزدیک با انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و سازمان منطقه ی آزاد شهرستان بندر انزلی گامهای موثری را برای معرفی،تولید ،فروش و صادرات محصولات این هنر صنعت ارزشمند استان گیلان برداریم که بدیهی است این امر اشتغال گسترده ای را برای استان به ارمغان خواهد آورد.

وی افزود: برگزاری جشنواره ها و نمایشگاههای ملی و بین المللی صنایع دستی علاوه بر بالا بردن سطح آگاهی و اجتماعی هنرمندان موجب رونق این صنعت و نیز معرفی به کشورهای هدف میشود .

شاه محمدی خاطر نشان کرد: از راههای معرفی محصولات صنایع دستی به بازار های هدف خارجی شرکت در نمایشگاهها با برنامه های دقیق و تهیه ی پکیج و بروشورهای تخصصی صنایع دستی و ارایه ی آن به کشورهای هدف می باشد.

قره مسوول صنایع دستی منطقه ی آزاد نیز در این نشست با تاکید بر حمایت هنرمندان و تشکیل تعاونیهای صنایع دستی گفت: یکی از اهداف ما در زمینه ی حمایت از هنرمندان، مرتفع نمودن مشکلات هنرمندان در زمینه ی نحوه ی تولید و فروش محصولات صنایع دستی است.

در ادامه عضو هیات مدیره منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: باید از تجارب گذشته و سایر استانها در زمینه توسعه ی صنایع دستی بهره مند شد .

مرتضایی افزود: منطقه ی آزاد انزلی برای برگزاری نمایشگاههای فصلی و دایمی و نیز بازارچه های صنایع دستی آمادگی کامل دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه