زمان بارگزاری این صفحه: 12:30 AM UTC

صادرات موادغذایی ایران به روسیه افزایش می‌یابد

صدای گیلان؛رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه فرصت خوبی در منطقه برای صادرات مواد غذایی ایران به روسیه از طریق جمهوری آذربایجان مهیا شده است، گفت: صادرات موادغذایی ایران به روسیه افزایش می‌یابد.

به گزارش صدای گیلان ؛هادی تیزهوش‌تابان اظهار کرد:این بازدید با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و استاندار گیلان انجام می‌شود.

وی آشنایی با توانمندی‌های تولید و صنعتی گیلان را مهمترین هدف از سفر هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان به گیلان دانست و افزود:این گروه از بخش‌های گردشگری و اقتصادی گیلان نیز بازدید می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان گفت:با توجه به بحث‌های اقتصادی به وجود آمده در منطقه و اینکه جمهوری آذربایجان یکی از شرکای مهم روسیه است افزایش همکاری‌های اقتصادی با جمهوری آذربایجان پیگیری می‌شود.

تیزهوش‌تابان تصریح کرد:وضعیت سیاسی و اقتصادی منطقه سبب ایجاد ظرفیتی برای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در منطقه شده است.

وی با اشاره به شرایط خاص همکاری‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان با روسیه،گفت:تلاش می‌کنیم تا از تعرفه و هزینه گمرکی پایین صادرات از جمهوری آذربایجان به روسیه از طریق ترانزیت کالا از این کشور استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان گفت:فرصت خوبی در منطقه برای صادرات مواد غذایی ایران به روسیه از طریق جمهوری آذربایجان مهیا شده است و صادرات موادغذایی ایران به روسیه افزایش می‌یابد /منیع:تسنیم

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه