زمان بارگزاری این صفحه: 12:25 AM UTC

صید بیش از 41تن ماهیان استخوانی در لنگرود

صدای گیلان – صید بیش از 41 تن ماهیان استخوانی در شهرستان لنگرود و تحويل 2 قطعه ماهي خاوياري به مركز تكثير و بازسازي ذخاير.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

روابط عمومی شیلات گیلان؛ صید بیش از 41 تن ماهیان استخوانی از آغاز صید تاکنون و تحويل 2 قطعه ماهي خاوياري به مركز تكثير و بازسازي ذخاير توسط شركت تعاوني پره هاي صيادي شهرستان لنگرود .

هر ساله فصل صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهر ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین سال بعد ادامه دارد؛ در شهرستان لنگرود مجموع صيد انجام شده تاكنون به ميزان 37 تن از گونه ماهي كفال و 5 تن از گونه ماهي سفيد و یک تن از ساير آبزيان شامل( انواع ماهیان سوف،کپور دریایی ، ماش، شاه کولی، کلمه، و انواع شگ ماهیان می باشد) که توسط سه شركت تعاوني پره صيادي شهرستان لنگرود واقع در منطقه چاف و چمخاله و تازه آباد صورت پذیرفته است.

با عنايت به صيد گونه هاي ارزشمند ماهيان خاوياري به تعداد 2 قطعه در طول فصل صيد بوسيله پره هاي صيادي؛ بمنظور استحصال تخم و توليد بچه ماهيان خاوياري(ماهيان صيد شده) بصورت زنده تحويل مراكز بازسازي ذخاير شيلات گرديدند.

لازم به ذکر است تعداد 218 نفر از اعضای سه پره در تلاش صیادی بوده اند و میزان فروش صید استحصال شده به مبلغ 7.565.100.000ریال معادل ( هفتصد و پنجاه و شش میلیون و پانصد و ده هزار تومان) تاكنون برای صیادان زحمت کش منفعت داشته است.

ضمنا” با توجه به مقایسه آمار صید سال قبل و جاری ؛ نشاندهنده کاهش صید به میزان 15 درصد تاکنون می باشد.

مطالب بیشتر؛

  • صید فیل ماهی 150 کیلویی در آستانه اشرفیه./ دارای 21 کیلوگرم خاویار. رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه از صید یک فیل ماهی 150 کیلویی به ارزش یک میلیارد ریال در سواحل بخش بندرکیاشهر این شهرستان خبر داد.
  • مردم سوال می کنند که بعد از انقلاب این همه امامزاده از کجا آمده است؟ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان اوقاف در زمینه تولیت امامزاده ها و مسایل اقتصادی، این سازمان را یک زمین خوار بزرگ توصیف کرد و گفت که با توجه به چند برابر شدن آمار امام زاده ها، مردم سوال می کنند که بعد از انقلاب این همه امامزاده از کجا آمده […]
  • ایجاد همگرایی میان دانشگاه آزاد و وزارت علوم با طرح تجمیع پردیس علوم و تحقیقات در چند سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی با مخاطراتی مواجه شد که این موانع موجب تأثیرگذاری بر روی روند کیفیت تحصیلات تکمیلی شد و متعاقب آن شرایطی برای دانشگاه بوجود آمد که ادامه این روند موجب موازی کاری و رقابت ناسالم در دانشگاه […]
  • جنایت داعشی‌ها نسبت به اعضای خود در آمرلی در جريان شكستن محاصره منطقه آمرلي عراق توسط ارتش و نيروهاي مردمي كه طي دو روز گذشته صورت گرفت، تروريست‌هاي داعش كه از دو ماه قبل اين شهر را در محاصره خود داشتند، مرتكب جنايات جديدي شدند. به نوشته جمهوری اسلامی، آنها براي مخفي نگاه داشتن هويّت اعضاء خود اقدام به بريدن سرمجروحين و كشته […]
  • باغهای فندق گیلان تاب نیاوردند امسال تولید فندق در گیلان به دلیل سرمای ویروس بهاری و خشکسالی کاهش یافته و به دلیل بیمه نبودن بخش بسیاری از باغهای فندق استان، خسارت سنگینی به باغداران فندق کار، تحمیل شده است. کریم، یکی از فندق کاران روستای گرماسرای املش با اشاره به اینکه به خاطر سرمای بهار امسال، نیمی از محصولش از […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،






عناوین ویژه