زمان بارگزاری این صفحه: 6:59 PM UTC

طالبان اولین موشک خود را آزمایش کرد/ تصاویر

طالبان – صدای گیلان؛ سخنگویان تحریک طالبان پاکستان از آزمایش موفقیت آمیز نخستین موشک ساخت این گروه تروریستی خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان مدعی شد که نخستین موشک ساخت خود را با عنوان «عمَر یک» (Umar ۱) با موفقیت آزمایش کرده است.

«محمد خوراسانی» یکی از سخنگویان تحریک طالبان پاکستان معروف به گروه تی. تی. پی، این خبر را شب گذشته از طریق پست الکترونیک در اختیار برخی رسانه‌های پاکستان قرار داد و اعلام کرد: یکی از ویژگی‌های این موشک که بدست بخش مهندسی گروه طالبان ساخته شده، این است که به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند در هر نقطه‌ای به آسانی آماده و شلیک شود.

 

این سخنگو گفته است که این موشک در آینده مهم‌ترین و مفید‌ترین سلاح برای افراد طالبان خواهد بود.

طالبان یک تصویر ویدیویی را نیز از مراحل ساخت و آزمایش این موشک در اختیار رسانه‌های قرار داده است که نشان می‌دهد این موشک با وسایل بسیار ابتدایی ساخته شده و هیچ گونه دقت و فناوری خاصی در آن بکار نرفته است.

گروه تروریستی تحریک طالبان ضمن اعلام همبستگی با تروریست‌های داعش در عراق و سوریه از گروه‌های مختلف شورشی خواسته است که علیه «دشمن» یعنی نیروهای ائتلاف تحت رهبری امریکا، متحد شوند.

«مولانا فضل الله» رهبر تحریک طالبان پاکستان خطاب به گروه داعش گفته است که طالبان پاکستان از غلبه آن‌ها بر دشمنان احساس غرور می‌کنند و خود را در همه زمان‌ها، چه خوب و چه بد، در کنار آن‌ها می‌دانند.

منبع؛ خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه