زمان بارگزاری این صفحه: 1:38 PM UTC

طرح افتتاح سه پروژه پزشکی قانونی در گیلان ظرف دو ماه اینده

مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان گفت: سه پروژه این اداره کل در بخش های سالن تشریح، معاینات و آزمایشگاه تا دو ماه آینده در شهرهای بندرانزلی، رودبار و صومعه سرا به بهره برداری می رسد.

به گزارش صدای گیلان، فیروز آیتی فیروزآبادی در جمع خبرنگاران استان گیلان اظهار کرد: تنها سالن تشریح پزشکی قانونی رشت در میدان رازی بود که متاسفانه ماه گذشته به علت اتصالی سیستم هواکش دچار آتش سوزی شد و اکنون برای تشریح متوفیات از سالن تشریح شهرستان بندرانزلی استفاده می کنیم و معاینات نیز در سالن امانی جهاد کشاورزی گیلان بین میدان گاز و حشمت به صورت موقت انجام می شود.

وی ادامه داد: ما تلاش داریم تا پایان دی ماه مرکز آزمایشگاهی و سالن تشریح را در سایت لاکان که از پروژه های ملی است راه اندازی کنیم و همچنین پس از تعمیر و تجهیز ساختمان سوخته شده بخش اداری و معاینات سرپایی را به ساختمان قبلی خود انتقال دهیم .

وی افزود: بر اثر آتش سوزی تجهیزات سالن تشریح طعمه حریق شد و 830 میلیون تومان برای تغییر کاربری ساختمان هزینه نیاز است.

آیتی فیروزآبادی همچنین اذعان داشت: خوشبختانه با همکاری و جانفشانی پرسنل خدوم پزشکی قانونی در آتش سوزی که 15 مهر اتفاق افتاد به هیچ پرونده ای و حتی اجساد آسیبی وارد نشد.

مدیرکل پزشکی قانونی در خصوص آمار 7 ماهه این اداره کل اظهار کرد: در 7 ماهه سالجاری در برخی از حوزه ها خوشبختانه شاهد کاهش آمار ورودی بودیم .

وی ادامه داد: در 7 ماهه سال گذشته 14 هزار و 452 مورد پرونده نزاع در این اداره کل تشکیل شد که در مقایسه با 7 ماه سالجاری که 14 هزار و 122 مورد بوده شاهد کاهش 2 درصدی پرونده های ورودی بوده ایم، همچنین در بحث مصدومین ناشی از تصادفات 8 هزار و 471 مورد پرونده در سال گذشته تشکیل شد که در مقایسه با 7 ماهه سالجاری که 8 هزار و 323 مورد بوده است شاهد کاهش 2 درصدی بوده ایم .

وی افزود: در آمار حوادث ناشی از کار نیز در 7 ماهه سال گذشته 371 مورد و در سالجاری 361 مورد پرونده تشکیل شده است که این تعداد نشان از کاهش 3 درصدی داشته است .

دکتر فیروزآبادی همچنین درخصوص آمار غرق شدگان در 7 ماهه سالجاری نسبت به سال گذشته اظهار کرد: استان گیلان رتبه سوم را در تعداد غرق شدگان دارد و در این مدت شاهد غرق شدن 79 نفر بوده ایم که 41 نفر گیلانی و 37 نفر غیربومی بوده اند و 40 درصد آمار غرق شدگان در بندر انزلی بوده این درحالیست که در کل سال گذشته 108 نفر غرق شده در استان گیلان داشتیم.

وی همچنین در پایان این نشست از افتتاح سه پروژه این اداره کل در بخش های سالن تشریح، معاینات و آزمایشگاه تا دو ماه آینده در شهرهای بندرانزلی، رودبار و صومعه سرا خبر داد./ایسنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه