زمان بارگزاری این صفحه: 6:53 PM UTC

طفره برخی کارخانجات از افزودن ماده تلخ‌کننده الکل صنعتی/ میزان مصرف مسکرات در کشور 200 هزار لیتر در سال است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از استفاده نشدن ماده تلخ‌کننده در تولید الکل صنعتی توسط برخی کارخانجات تولیدکننده خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از استفاده نشدن ماده تلخ‌کننده در تولید الکل صنعتی توسط برخی کارخانجات تولیدکننده خبر داد.

 

حسن تامینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس اعلام مدیر سلامت وزارت بهداشت و درمان میزان مصرف مسکرات در کشور 200 هزار لیتر در سال است.

 

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: در کارخانجات تولید الکل صنعتی باید از ماده تلخ‌کننده‌ای در تولید الکل استفاده کنند تا برای مصرف غیرصنعتی غیرقابل مصرف شود ولی برخی از کارخانجات به دلیل افزایش هزینه‌های تولید از افزودن این ماده به شیشه‌های الکل صنعتی خودداری می‌کنند. به دلیل ارزبری این ماده و غیراقتصادی بودن آن کارخانجات تولید الکل صنعتی اکثر از افزودن این ماده به الکل صنعتی طفره می‌روند.

 

او دقت مجلس بر این مساله را موجب افزایش نظارت‌ها در کارخانجات تولید الکل صنعتی دانست و اظهار کرد: هدف نمایندگان مجلس از عمومی کردن این مساله توجه و نظارت بیش‌تر بر کارخانجات تولید الکل صنعتی بود. اکنون می‌توان تشخیص داد که کدام برند الکل صنعتی و پزشکی قابل شرب است.

 

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات از حساسیت وزارت بهداشت و درمان و سازمان دارو و غذا برای تقویت مکانیزم‌های نظارتی و الزام کارخانجات خاطی خبر داد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “طفره برخی کارخانجات از افزودن ماده تلخ‌کننده الکل صنعتی/ میزان مصرف مسکرات در کشور 200 هزار لیتر در سال است”

  1. امین نوشته است:

    نمایندگان استانهای دیگه دنبال کسب اعتباروبودجه برای شهرهای خودشونن اونوقت اقای نماینده ما که رشت تبدیل به مخروبه شده دنبال چی میگرده.واقعاخسته نباشید
عناوین ویژه