زمان بارگزاری این صفحه: 5:14 PM UTC

طی 4 ماه شهردار را انتخاب و ظرف 2 ماه برکنارش می کنند.

متاسفانه گاهی 4 ماه طول می کشد تا شورا یک شهردار انتخاب کند ولی پس از 2 ماه برکنارش می کنند،که این امر مبین ان است که باید با پذیرش و اعتقاد به نظام شورایی ، روند تصمیم گیریها مورد بازبینی قرار گیرد.

استاندار گیلان در گردهمایی شهرداران گیلان گفت؛ باید با اصلاح قوانین مدیریت شهری ،بدنبال توسعه و ارتقای خدمات دهی به مردم باشیم.

به گزارش صدای گیلان ؛ دکتر نجفی بر اهمیت تفکر و ساختار شورایی تاکید کرد و شوراها را یکی از الزامات حکومت مردم سالار در جامعه ایران نام برد و مبنای انرا مشارکت مردم در تصمیم گیریهای مدیریتی و اجرایی دانست و افزود ؛ باید نحوه مشارکت و هدایت شورا برای جلوگیری از اسیب دیدن مدیریت شهری نیز مشخص شود.

وی ادامه داد ؛ با توجه به مشاهده  پیشرفت در توسعه عمران شهرها و روستاها در قِبَل مدیریت شهری ،  ضعف ها و کاستی هایی نیز در این حوزه وجود دارد که باید با تدبیر و اصلاح قوانین ،این کاستی ها بر طرف شود.

استاندار گیلان در ادامه مسایل مربوط به مدیریت شهری افزود؛ متاسفانه گاهی 4 ماه طول می کشد تا شورا یک شهردار انتخاب کند ولی پس از 2 ماه برکنارش می کنند،که این امر مبین ان است که باید با پذیرش و اعتقاد به نظام شورایی ، روند تصمیم گیریها و قدرت مانور اهمال قانون و ضوابط برای بخش های مختلف مدیریت شهری مورد بازبینی و برسی قرار گیرد.

وی خطاب به شهرداران شهرهای مختلف گیلان نیز گفت؛ شما شهرداران باید از مدیریت انفرادی و تک روانه پرهیز کنید و مسولانه از تمام توان شورا در راستای خدمات دهی بهتر به شهروندان بهره ببرید.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه خیز بودن استان گیلان اشاره کرد و افزود؛ در گیلان امکان اتفاق افتادن قریب به 30 مورد مختلف از حوادث غیر مترقبه وجود دارد که باید  منابع لازم تزریق شود تا شاهد خسارات بیشتری نباشیم.

استاندار گیلان به توجه به ابگرفتگی های اخیر در گیلان ادامه داد؛ با بارش میزان بالای بارندگی در رشت بعلت لوله گذاری و هدایت ابهای سطحی در نقاط مختلفی در شهر شاهد خسارات کمتری نسبت به سالهای قبل بودیم ولی  بخش هایی نیز دچار خسارت و اسیب شد که نیاز به اعتبارات بیشتری برای رفع این مشکلات هستیم.

نجفی با اشاره به بحث مدیریت پسامند در گیلان افزود ؛ نباید در گیلان که جزء استانهای برتر در حوزه گردشگری محسوب می شود شاهد بوی تعفن زباله ها در نقاط مختلف ان بخصوص در سراوان در بخش وردی شهر باشیم.وی ادامه داد در این خصوص چند تفاهم نامه با سازمان محیط زیست کشور داشته ایم.

دکتر نجفی در بخش های پایانی صحبت های خود گفت؛با وجود 52 شهرداری در استان ،کل بودجه امسال این شهرداری ها 450 میلیارد تومن می باشد که رقم بسیار کمی است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه