زمان بارگزاری این صفحه: 2:39 AM UTC

عاشوری؛ پروژه های متعدد عمرانی در شفت و فومن اجرا می شود.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس در نشست هم‌انديشي بازاريان و اصناف اين شهرستان از ساخت نخستين دانشکده گردشگري گيلان در فومن خبر داد و گفت: اکنون 5 هزار و 300 دانشجو در فومن در حال تحصيل هستند.

به گزارش صدای گیلان ؛ ناصر عاشوري در این نشست با اشاره به اینکه  تکفيري‌ها خائن به دين مبين اسلام هستند افزود: پيامبر بر دشمنان خود رحم مي‌کرد اما تکفيري‌هاي خائن با نام مبارک الله و اسلام نقشه‌هاي دشمنان اسلام را اجرا مي‌کنند.

نماينده مردم فومن و شفت در مجلس شوراي اسلامي در ادامه از ساخت نخستين دانشکده گردشگري گيلان در فومن خبر داد و گفت: اکنون 5 هزار و 300 دانشجو در فومن در حال تحصيل هستند.

اين مسئول افزود: ساختمان جديد دانشگاه پيام نور با 40 درصد پيشرفت و ساختمان جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت با 20 درصد پيشرفت فيزيکي و تحويل 18 ماهه در حال ساخت است.

عاشوري با اشاره به کاهش بودجه‌هاي عمراني و 30 درصدي قيمت نفت، عنوان کرد: امسال شرايط مالي کشور موجب کاهش بودجه‌هاي عمراني شده است.

وي راه خروج رکود پروژه‌هاي عمراني را در واگذاري به بخش خصوصي و اجرا به صورت فاينانس‌هاي داخلي عنوان کرد و ادامه داد: دولت براي کاهش کسري بودجه بودجه‌هاي عمراني پروژه‌هاي زير 70 درصد پيشرفت را کاهش داده است.

اين مسئول متذکر شد: سياست دولت و مجلس اتمام پروژه‌هاي گازرساني، آبرساني و راه روستايي و نيز پروژه‌هايي با پيشرفت بالاي 70 درصد است.

عاشوري از آسفالت 120 کيلومتر راه روستايي در فومن و شفت خبر داد و افزود: 60 کيلومتر در فومن و 60 کيلومتر راه در شفت آسفالت مي‌شوند.

نماينده مردم فومن و شفت در مجلس شوراي اسلامي گازرساني به 88 روستاي اين دو شهرستان را از ديگر برنامه‌ها ذکر کرد و ادامه داد: 59 روستا سهم فومن و 29 روستا سهم شفت است که پس از واگذاري به پيمانکار در کمتر از يک سال به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي اذعان داشت: توصيه ما بر واگذاري پروژه‌ها به پيمانکاران با سابقه و قوي براي تسريع در انجام کار است.

عاشوري با تصريح بر اينکه 80 درصدي مبلغ 30 ميليارد تومان به پروژه جاده فومن‌ ـ‌ شفت‌ ـ‌ سراوان اختصاص پيدا کرده است، خاطرنشان کرد: مسئولان اداره‌ها بايد در اجراي پروژه‌ها به يکديگر ياري برسانند تا کارها تسريع يابد.

اين مسئول پروژه راه ماسوله‌ ماجلان و آبرساني فومن را در حال پيگيري عنوان کرد و يادآور شد: احداث سالن ورزشي رودپيش و استخر شناي فومن با اعتبار 200 ميليون تومان در دست اقدام است.

نماينده مردم فومن و شفت در مجلس شوراي اسلامي در پايان گفت: ساخت سالن ورزشي ماکلوان نيز با اعتبار 300 ميليون تومان در دست پيگيري است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه