زمان بارگزاری این صفحه: 12:48 PM UTC

عدم قرارداد بیمه های تکمیلی با بیمارستانهای بخش خصوصی رشت.

رئیس هیئت مدیره بیمارستان آریا رشت با بیان اینکه در تعرفه جدید دولت، بیمه‌ها با بیمارستان خصوصی قرار دادی متحمل نشده‎اند گفت: در تعرفه جدید، گیلان نسبت به استان‌های دیگر 10 درصد کاهش تعرفه را پذیرفته است .

به گزارش صدای گیلان ؛  فیض الله صفری، رئیس هیئت مدیره بیمارستان آریا رشت امروز(23 آذر ) در نشست خبری که در دفتر کارش برگزار شد اظهار کرد: تعرفه‌های بیمه در بیمارستان‌ها را بیمارستان تعیین نمی‌کند بلکه دولت از طریق وزارت بهداشت تعرفه‌ها را ابلاغ می‌کند.

وی با بیان اینکه تعرفه در بیمارستان برحسب هر بیمار تعیین می‌شود گفت: تعرفه‌های جدید برای مردم بسیار موثر بوده ولی متاسفانه برای بیمارستان مشکل است.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بیمه تکمیلی اشاره و تصریح کرد: در بیمه تکمیلی 85 درصد را بیمه و 15 درصد را بیمار متحمل می‌شود و اگر بیمه تکمیلی نداشته باشد برعکس خواهدبود.

به گزارش شبستان ، صفری با اشاره به شرکت‎های بیمه افزود: شرکت‌های بیمه در تعرفه‌های قبلی خود میزان را اعلام می‌کردند ولی امسال دولت تعیین کرده است و نباید از آن حد تجاوز کنندو این درحالی است که شرکت بیمه در فکر سوددهی خود بوده و هزینه‌های بیمارستان و بیمار را به موقع پرداخت نمی‌کند.

وی اظهارکرد: هر سال دولت بنا بر وضعیت اقتصادی کشور تعرفه‌ای را اعلام می‌کند که امسال این تعرفه 38 درصد بود و گیلان نسبت به استان‌های دیگر 34 درصد را پذیرفته و 10درصد نیز بر مبنای وضعیت معیشتی مردم و تورم کاهش داشته است.

صفری خاطر نشان کرد: 90درصد افرادی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند بیمه هستند.

رئیس هیات مدیره بیمارستان آریا در ادامه اذعان کرد: بیمارستان آریا پنج تا 6 میلیارد تومان به پزشکان بدهکار است چرا که بیمه‌ها قراردادی با این بیمارستاننداشته و یا حق بیمه بیماران را با تاخیر پرداخت می‌کنند و بیمه‌های تکمیلی تعرفه‌های اعلام شده بیمارستان را پرداخت نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: متاسفانه بیمه‌ها تعرفه جدید دولت را نپذیرفته‌اند وطبق روال قبل هزینه‎های بیماران را پرداخت می‌کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر مشکل فعلی بیمارستا‌ن‌های خصوصی عدم قرارداد بیمه ها با این بیمارستان‌هاست.

صفری خاطر نشان کرد: توریست درمانی بخشی دیگر از فعالیت‌های این بیمارستان است که از استقبال مطلوبی برخوردار است.

وی به کمبود آی سی یو در گیلان پرداخت و گفت: در حال حاضر بیمارستان آریا دارای 19 آی سی یو است که در آینده به 36 آی سی یو خواهد رسید.

صفری اذعان کرد: در حال حاضر موسسات و بانک‌ها با بخش خصوصی بیمارستان قرارداد بیمه دارند و بقیه بیمه‌ها اقدام نکرده‌اند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه