زمان بارگزاری این صفحه: 1:42 PM UTC

عربستان برای قتل بیل کلینتون و همسرش برنامه ریزی کرده بود.

صدای گیلان – زکریا موسوی عضو زندانی القاعده از داخل سلول خود زبان به اعترافاتی درباره تامین مالی عملیات 11 سپتامبر 2001 از سوی دو شاهزاده سعودی گشود و افزود که پادشاهی عربستان سعودی برای قتل بیل کلینتون رییس جمهور اسبق آمریکا و همسرش هیلاری کلینتون برنامه ریزی کرده بود.

11سپتامبر

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ؛ ایرنا به نقل از بخش عربی شبکه سی ان ان نوشت : زکریا موسوی فرانسوی تبار و عضو القاعده که با اقرار به اتهامات خود در زمینه مشارکت در عملیات 11 سپتامبر 2001 در حبس ابد به سر می برد اتهاماتی را متوجه شخصیت هایی در سفارت عربستان سعودی در آمریکا کرد و گفت که عربستان سعودی علاوه بر تامین مالی عملیات 11 سپتامبر در طرح ساقط کردن هواپیمای رییس جمهور اسبق آمریکا، بیل کلینتون و همسرش دست داشت.

موسوی 46 ساله گفت که چند ماه پیش با یکی از مسئولان اطلاعاتی آمریکا دیدار کرده و اطلاعاتش را در اختیار او گذاشته است؛ اطلاعاتی که طرح ترور رییس جمهور پیشین آمریکا را در سفر او به انگلستان افشا می کرد.

در دو سند مکتوب، موسوی به صورت دستنویس اقرار کرده که در خلال آموزش پرواز خود در اوکلاهاما، با دو زن و مرد که هر دو شاهزاده سعودی بودند دیدار کرده و از آنها پول هایی را برای مجریان حملات 11 سپتامبر دریافت کرده است.

حملات 11 سپتامبر سلسله ای از حملات انتحاری ست که در 11 سپتامبر 2001، برابر با 20 شهریور 1380هجری شمسی به دست گروه تروریستی القاعده در خاک آمریکا انجام شد. در صبح آن روز، 19 تن از اعضای القاعده، چهار هواپیمای تجاری – مسافربری را ربودند. هواپیماربایان، دو هواپیما را در فاصله های زمانی گوناگون تعمداً به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان ها حضور داشتند، کشته شدند. هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به طور کامل ویران شدند و آسیب های زیادی به ساختمان های پیرامون زدند. گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم اما در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد.

این حملات بهانه مناسبی را برای اجماع سازی بین المللی از سوی جورج بوش رییس جمهور وقت آمریکا و اشغال عراق و افغانستان فراهم آورد.

مطالب بیشتر؛

  • هلاکت سخنگوی آمریکایی القاعده/ عکس القاعده - صدای گیلان؛ وزارت خارجه آمریکا از هلاکت سخنگوی آمریکایی القاعده خبر داد.
  • جاسوسی از القاعده/ داستان زندگی محرمانه یک‌جاسوس/تصاویر أيمن دین یکی از اعضای اصلیِ سازمان القاعده است. سال 1998، وی در تغییر موضعی اساسی جاسوس سازمان امنیت و اطلاعات انگلستان یعنی MI5 و MI6 شد.
  • جنگ قدرت میان داعش و القاعده. صدای گیلان - شمار گروه‌های تروریستی که در آفریقا و آسیا به صفوف جریان تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" می‌پیوندند افزایش می‌یابد. خشونت این گروه بیشتر از شبکه تروریستی القاعده است و موفقیت بیشتری نیز به دست آورده. […]
  • نصب تندیس زن نخ ریس و مرد نی نواز در ماسال شهرداری ماسال طرح زیباسازی سطح شهر را با طراحی و نصب دو مجسمه زن نخ ریس و مرد نی نواز در یک سال گذشته ادامه داده است ضمن اینکه در کنار آن پروژه های رنگ آمیزی پل ها و جداول و پیاده رو سازی معابر عمومی را در دست اجرا […]
  • سودآوری هنگفت واردات برنج در ایران سودآوری واردات در مقایسه با تجارت داخلی آنگاه رنگ جدی به خود می‌گیرد که به تفاوت فاحش قیمت‌های جهانی با قیمت نهایی فروش برنج خارجی در ایران و به مقدار واقعی برنج وارد شده، اعم از مجاز و غیرمجاز توجه […]

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه