زمان بارگزاری این صفحه: 6:46 PM UTC

عربستان برای گردن زدن، جلاد استخدام می‌کند

در عربستان سعودی به تازگی اطلاعیه ای برای استخدام ۸ جلاد منتشرشده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در عربستان سعودی به تازگی اطلاعیه ای برای استخدام ۸ جلاد منتشرشده است.

 

به گزارش العالم، منابع رسانه ای تأکید کردند که انتشار این اطلاعیه، بیانگر آن است که نظام عربستان برای گردن زدن تعداد زیادی از محکومان نیاز به جلادهای بیشتری دارد.

 

در عربستان اشتغال در حرفه جلادی مستلزم هیچ استعداد و توانایی نیست، و جلاد فقط باید گردن اعدامی ها را با شمشیر قطع کند یا دست و پای مجرمین دیگر را ببُرد.

 

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: یک مرد روز یکشنبه این هفته در عربستان اعدام شد .

 

دیده بان حقوق بشر افزود : ۸۵ نفر در سال ۲۰۱۵ در عربستان اعدام شدند و ۸۸ نفر نیز سال ۲۰۱۴ اعدام شده بودند .

 

سازمان عفو بین الملل تعداد اعدامی های سال ۲۰۱۴ عربستان را ۹۰ نفر اعلام می کند .

 

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد : جُرم اکثر اعدامی ها قتل است و ۳۸ نفر نیز به جرم مواد مخدر اعدام شدند و نیمی از اعدامی ها عربستانی و بقیه اتباع پاکستان ، یمن ، سوریه ، اردن ، هند ، اندونزی ، میانمار ، چاد ، اریتره ، فیلیپین و سودان هستند .

 

بر اساس این گزارش، تعداد اعدامی ها در عربستان افزایش یافته است ولی مسؤولان علت آن را بیان نمی کنند، و کارشناسان معتقدند که علت این امر استخدام قضات بیشتر برای رسیدگی به پرونده های موجود در دادگاه های استیناف است.

مطالب بیشتر؛

  • رها سازی 2عقاب طلایی و جنگلی در تالش و ماسال عقاب طلایی از پرندگان حمایت شده ایران است که بیشتر در مناطق کوهستانی زیست می کند و شکار یا زنده گیری آن مشمول مجازات قانونی است.
  • افزایش 20 درصدی تولید برنج در گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال با مدیریت آب در بخش کشاورزی، تولید برنج در گیلان بیش از 20 درصد افزایش داشته است. صدای گیلان؛علیرضا شعبان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت حفظ اراضی کشاورزی گیلان را مهم دانست و اظهار کرد: برای جلوگیری از تغییر کاربری‌های کشاورزی […]
  • 5 گروهی که یارانه آنها حذف شده است جامعه - صدای گیلان؛ از فروردین‌ماه امسال یارانه نقدی ۵گروه‌ درآمدی به تشخیص دولت حذف شده و در ماه‌های آینده احتمال حذف تعداد بیشتری از یارانه‌نقدی‌بگیران با درآمد بالا وجود […]
  • هوای گیلان از روز سه شنبه سرد می شود. صدای گیلان - اداره کل هواشناسی گیلان از ورود سامانه هوای سرد و بارش زا از روز سه شنبه هفته جاری در این استان خبر داد.
  • خبر مهم برای حذف شدگان یارانه نقدی کسانی که یارانه تیرماه آنها حذف شده است یارانه خود را در مرداد ماه مجدداً دریافت خواهند کرد و کسانی که از مردادماه یارانه آنها حذف شود، می توانند برای ثبت اعتراضات خود به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه […]


عناوین ویژه