زمان بارگزاری این صفحه: 1:00 PM UTC

عضو شورای رشت؛ استاندار گفت وزیر کشور حکم کاظمی را صادر نمی کند ما نیز مخالفیم!

محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه امروز شورای شهر رشت اظهار داشت: “آقای استاندار در جلسه دیشب که بدون حضور خبرنگاران و صدا و سیما برگزار شد گفتند وزیر کشور حکم آقای کاظمی را صادر نمی کند ما نیز مخالفیم!”

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان به نقل از خزرآنلاین، جلسه امروز شورای شهر رشت با حواشی فراوانی همراه بود.

علوی: به احترام بزرگترها سکوت می کنم

امیرحسین علوی به عنوان اولین ناطق پیش از دستور جلسه ضمن تشکر از استاندار به دلیل رهنمود و مساعدت هایی که در جلسه دیشب با اعضای شورا داشتند، تصریح کرد: “در مجموعه شهرداری گاهی اخباری در خصوص مسائل مالی به گوش می رسد که نگران کننده است و ما به احترام بزرگترها و به این دلیل که از بنده خواستند برخی از مسائل را مطرح نکنم سکوت می کنم.”

وی ادامه داد: “قرار بود پروژه هایی در شهرداری انجام شود که تقاضا داریم به آنها رسیدگی شود.”

علوی با بیان اینکه سه ماه است که شهرداری با سرپرست اداره می شود اما در طول این مدت یک بار ایشان نیامدند و گزارش ارائه ندادند، افزود: “در طول این سه ماه سفرهایی در مجموعه شهرداری صورت گرفت که باید دستاورد، انگیزه و چرایی آن توضیح داده شود.”

وی در ادامه نطق پیش از دستور اظهار داشت: “شهرداران مناطق چکار می کنند؟ چطور نمی توانند پیاده روهای حوزه خود را ترمیم کنند؟ این که کار سختی نیست. مدیر عامل عمران شهرداری با این همه مشکلاتی که در مجموعه شهرداری وجود دارد به چه دلیل به کیش سفر کرد؟ مگر چه صنعت و یا ارمغانی در کیش وجود دارد که در رشت از آن بی بهره ایم؟”

این عضو شورای شهر رشت در پایان نطق خود با بیان اینکه در دوره شهردار قبل گفتند هزار تن قیر خریده اند و این قیرها در کجا مصرف شده، تصریح کرد: “یک بار گفتند میزان این قیر 800 تن و یک بار نیز گفتند 700 تن است، خلاصه ما نفهمیدیم میزان اصلی قیر خریداری شده چقدر بود.”

جمشیدی: رئیس محیط زیست با پروژه نصب زباله سوز مخالفت می کند

رضا جمشیدی چناری به عنوان ناطق بعدی این جلسه با انتقاد از بخشی از پروژه های نیمه تمام شورا گفت: “دیروز جلسه کمیسیون تلفیق شورا برگزار شد که در راستای ماده 71 قانون شورا ها نظارت بر طرح های مصوب شورا می بایست در اولویت قرار گیرد.”

وی ادامه داد: “در بودجه 93 طرح هایی را در نظر گرفتیم که بخش هایی از آن آغاز شده برخی از آن ها شروع می شده و برخی نیز در حال انجام با حرکت لاک پشتی است.”

جمشیدی بیمه آتش سوزی مناطق مسکونی، راه اندازی خانه مشروطیت، موزه هنرهای معاصر، طرح ایستگاه های سلامت، طرح شهروند الکترونیک، ساماندهی مزار شهدا، تجهیز ناوگان اتوبوسرانی، ورزشگاه سلیمانداراب، ساماندهی دستفروشان خیابان شیک، ساختمان اداری گیل، پل های عابر پیاده مکانیزه، سرویس های بهداشتی مدرن، خط ویژه اتوبوس شهرداری به گیل، بی توجهی به طرح پارکینگ های طبقاتی، عدم ساماندهی تبلیغات محیطی، ساماندهی ورودی شهر، زیباسازی پایه های پل های روگذر، پروژه رصدخانه رشت را از جمله طرح های نیمه تمام و یا اجرا نشده شهرداری عنوان کرد.

این عضو شورای شهر رشت پروژه روان آب های سطحی و نهضت آسفالت را اجرای ناصحیح و از لحاظ فنی و مهندسی دارای ایراد دانست.

وی در ادامه نطق خود با اشاره به اینکه ساری توانست پروژه زباله سوز را اجرا کند تصریح کرد: “من واقعاً متأسفم 15 عضو شورا از عهده این کار بر نمی آیند و رئیس محیط زیست مخالفت می کند. پروژه ای که در هیئت دولت قبل به تصویب رسید و رئیس محیط ریست موظف به انجام آن هستند”

در ادامه هفتاد و هفتمین جلسه فوق العاده شورای شهر رشت به نامه اعتراض فرمانداری به صورتجلسه انتخاب شهردار رسیدگی شد.

رضا جمشیدی با بیان اینکه کسانی قصد داشتند گزینه هایی دست نشانده به شهرداری تحمیل کنند که در این راه ناکام ماندند، تأکید کرد: “اکنون باید بدانند چه آقای کاظمی شهردار بشود چه نشود به هیچ عنوان اجازه دخالت به آن ها نخواهیم داد. اگر کسی با حمایت آنان بخواهد بیاید برای شهر و شهروندان کار نخواهد کرد بلکه برای آن افراد که حمایتش کردند کار خواهند کرد.”

باقری: برخی افراد از بیرون شورا می خواهند شورای چهارم را به انحراف بکشند

محمود باقری خطیبانی نیز با اشاره به ایراداتی که فرمانداری نسبت به صورتجلسه انتخاب شهردار گرفته بود، گفت: “ای کاش از روز اول مدارک کاندیداها و شرایط احراز آنها را بررسی می کردیم.”

نائب رئیس شورا با اشاره به اینکه شورای سوم کارهای زیادی برای رشت انجام داد، تصریح کرد: “برخی افراد از بیرون شورا می خواهند شورای چهارم را به انحراف بکشند، همان افرادی که برای شورای سوم حاشیه سازی کردند اما بدانند که ما فریب آن ها را نخواهیم خورد.”

کارگرنیا: چرا اگر فردی با آقای کاظمی مشکل خانوادگی دارد ضررش را مردم و شهروندان باید ببینند؟

محمد حسین واثق کارگرنیا با انتقاد شدید از برخی افراد بیان داشت: “ما برای این شهر کار می کنیم چرا ما را تحریم می کنند چرا اگر فردی با آقای کاظمی نسبت دوری دارد و با او مشکل خانوادگی دارد ضررش را مردم و شهروندان باید ببینند؟”

وی در بخش دیگر از نطق خود اظهار داشت: “آقای استاندار در جلسه دیشب که بدون حضور خبرنگاران و صدا و سیما برگزار شد گفتند وزیر کشور حکم آقای کاظمی را صادر نمی کند ما نیز مخالفیم!”

کارگرنیا ادامه داد: “چرا مسئولین استانی به ما احترام نمی گذارند؟ اگر قرار است اینگونه باشد که ما نمی توانیم برای مردم کار کنیم مگر ما منتخب مردم نیستیم؟ اگر مشکل دارند قانونی تصویب و اعضای شورای شهر را انتصابی کنند و خیال همه راحت شود.”

حواشی این جلسه

*جلسه با 35 دقیقه تأخیر شروع شد.

* قرار شد شهردار رشت با رای گیری مجدد از اعضای شورا و در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه راس ساعت 18 انتخاب شود.

* حکم سرپرستی کریم سرپرست بر شهرداری رشت برای سه ماه دیگر هم تمدید شد.

*شوقی خطاب به هیئت رئیسه در خصوص انتقاد علوی و شیرزاد نسبت به اینکه چرا کریم سرپرست در طول این سه ماه گزارش عملکرد خود را به شورا ارائه نداده است، گفت: “آیا تاکنون هیئت رئیسه از سرپرست شهرداری دعوت به عمل آورد که اکنون انتقاد می کنند؟ سرپرست شهرداری بدون هماهنگی که نمی تواند بیاید و گزارش ارائه دهد.”

*عباس صابر در رأی اعتماد مجدد به کریم سرپرست، درخواست کرد یک نفر به عنوان موافق و یک نفر به عنوان مخالف به ایراد نطق بپردازد که جمشیدی نسبت به این موضوع اعتراض کرد و با تذکر اظهار داشت که این خلاف قانون و اساس است که بخواهیم در رأی اعتماد به سرپرست شهرداری نطق کنیم ما فقط می توانیم رأی موافق و یا مخالف دهیم.

*یکی از نکات جالب تذکر جمشیدی به فاطمه شیرزاد منشی جلسه بود که از شیرزاد خواست در حین نطقش نظم جلسه را رعایت کند و البته شیرزاد هم گویا به تلافی در حین نطق خود از جمشیدی خواست تا سکوت را رعایت کند!

* از نکات مهم جلسه می توان به درگیری لفظی امیرحسین علوی و مظفرنیکومنش نودهی اشاره کرد که علوی در پاسخ به اعتراض نیکومنش گفت: ” بنده هم زبان دارم و هم دست که از خودم دفاع کنم! تشخیص تو چیه؟! ” که البته با صلوات حضار این درگیری ختم به خیر شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه