زمان بارگزاری این صفحه: 9:28 PM UTC

علیزاده؛ مشکلات بیمه هنرمندان صنایع دستی گیلان باید به صورت ویژه حل شود

صدای گیلان – نشست ” بررسی موانع و مشکلات صنایع دستی و فرش دستباف” به میزبانی معاون برنامه ریزی استانداری گیلان با حضور جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی،بانکها و هنرمندان صنایع دستی و فرش دستبافت برگزار شد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان مدیر کل این سازمان ، در این نشست با بیان موقعیت ممتاز گیلان در زمینه صنایع دستی و تنوع گروه های فعال این بخش گفت: تاکنون حدود 16 هزار نفر فعال در حوزه صنایع دستی شناسایی شده اند که پنج هزار و 26 نفر تحت پوشش بیمه هستند.

‘رضا علیزاده’ با توجه به مشکلات ایجاد شده در خصوص بیمه هنرمندان صنایع دستی گفت: مشکلات ایجاد شده در خصوص بیمه هنرمندان باعث شده تا فعالان صنایع دستی با نگرانی فعالیت خود را دنبال کنند و این موضوع باید بطور ویژه دیده شود.

وی کارمزد بانکی تسهیلات را بالا دانست و گفت: هنرمندان توان بازپرداخت تسهیلات با سود بانکی بالا را ندارند.

وی با اشاره به تفاهم نامه بین ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رفاه ، تعاون و امور اجتماعی استان برای راه اندازی بازارچه های جدید صنایع دستی بویژه فرش گفت: راه اندازی این بازارچه ها می تواند در رونق این صنایع موثر باشد.

علیزاده با بیان این که هم اکنون مجوز راه اندازی بازارچه صنایع دستی در شهرهای کوچصفهان و آستارا صادرشده، گفت: برگزاری برنامه ها و جشنواره ها در محل این بازارچه ها ، می تواند تاثیر مهمی در رونق صنایع دستی استان داشته باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “علیزاده؛ مشکلات بیمه هنرمندان صنایع دستی گیلان باید به صورت ویژه حل شود”

  1. فاطمه نیکرو نوشته است:

    سلام به مدت 10سال قلاب بافی می کنم ولی سال گذشته برای گرفتن مدرک اقدام کردم وگرفتم وقتی برای بیمه به صنایع دستی بندرانزلی مراجعه کردم ،گفتند باید 2سال از مدرک بگذره حالا که 10 سات بافتنی می کنم حتی سالانه کارامو بسته بندی می کنم تهران می فرستم از کارام عکس گرفتم و دارم ومدرکمو بعد 15ماه تاخیر به من دادند حالا تکلیف من چیه/لطفا راهنمایی کنید.
عناوین ویژه