زمان بارگزاری این صفحه: 9:20 PM UTC

فاجعه ای دیگر؛ بخشی از تالاب انزلی خشک شد

صدای گیلان – مدیرکل حفاظت زیست گیلان گفت: عمق تالاب انزلی از 9 متر در سال 1354 به کمتر از یک متر رسیده و بخشی از آن نیز خشک شده است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرکل حفاظت زیست گیلان گفت: عمق تالاب انزلی از 9 متر در سال 1354 به کمتر از یک متر رسیده و بخشی از آن نیز خشک شده است.
به گزارش پارسینه، محمدرضا برجی در جلسه حفاظت محیط زیست استان از رهاسازی زباله در ارتفاعات گیلان تا ساحل دریای خزر انتقاد شدید کرد و افزود: ما وارث وضعیت بحرانی در استان هستیم.

وی ادامه داد: به دلیل برداشت‌های بی‌رویه از قسمت‌های بالادست، بهره‌برداری از جنگل‌ها و تغییر کاربری‌ها سالانه حدود 300 هزار تن رسوب وارد حوضه تالاب انزلی می‌شود.

وی با انتقاد از وضعیت نابسامان فاضلاب شهری تصریح کرد: نبود تصفیه خانه فاضلاب در شهر صنعتی رشت با قدمتی 40 ساله و نبود تصفیه‌خانه‌ها در بیمارستان‌ها و نیز وضعیت نامناسب جایگاه زباله سراوان سبب شده است آلودگیها و پسابها همگی به سمت تالاب سرازیر شود. موضوع نقد مدیریت‌ها نیست بلکه فرآیند به این شکل بوده و به همین دلیل است که عمق تالاب انزلی از 9 متر در سال 1354 به کمتر از یک متر رسیده و بخشی از آن نیز خشک شده است. این همه نشان از بی توجهی انسان نسبت به سلامتی خود دارد.

برجی هشدار داد: طبیعت انتقام خود را با سیل و زلزله از انسان‌ها می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در دولت اراده لازم در خصو حل مشکلات زیست محیطی وجود دارد و این موضوع حتی در سخنرانی های رییس جمهور و وزیران دیده می شود.

وی تصریح کرد:مهمترین ماموریت ما آگاه سازی برای تمام جامعه است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه