زمان بارگزاری این صفحه: 12:24 AM UTC

فخر موسوی؛دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین و تقاضا محور عمل می‌کند

سرپرست دانشکده فنی حرفه‌ای شهید چمران رشت با اشاره به اینکه این دانشکده پس از افزایش کمی تعداد رشته‌ها به دنبال کیفی ‌بخشی است، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین و تقاضا محور عمل می‌کند.

فخر موسوی سرپرست دانشکده فنی چمران رشت

سیدیاسر فخرموسوی، سرپرست دانشکده فنی حرفه‌ای شهید چمران رشت امروز(3 آبان) در مراسم توجیهی دانشجویان جدیدالورود با اشاره به اینکه این مرکز با دارا بودن قدمت بسیار بالا، یکی از مراکز دانشگاهی مهم در سطح کشور است، اظهار کرد: بسیاری از فارغ‌التحصیلان این مرکز آموزشی در بسیاری از مدارج بالای علمی و اداری کشور مشغول به خدمت هستند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از شبستان ،وی با بیان اینکه دانشکده فنی چمران رشت با دارا بودن اساتید مجرب و دانشجویان ممتاز، مقام‌های برتری در رشته‌های مختلف علمی و فرهنگی در کارنامه خود دارد، تاکید کرد: خروجی دانشگاه فنی باید از لحاظ عملی و تجربی به حدی بالا باشد که صنایع استان منتظر فارغ التحصیلان باشند.

فخرموسوی در ادامه به اهداف و تفاوت‌های دانشگاه فنی و حرفه ای با سایر دانشگاه‌های کشور اشاره و تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین و تقاضا محور عمل می‌کند درحالی که دیگر دانشگاه‌ها عرضه محور هستند.

سرپرست دانشکده فنی شهید چمران رشت افزود: دانشگاه فنی سعی در شناخت نیازهای هر استان و شهرستان در صنایع دارد و ایجاد رشته‌های مرتبط با همان منطقه برای تربیت نیروی کار تجربی را، در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشکده فنی شهید چمران رشت پس از افزایش کمی تعداد رشته‌ها به دنبال کیفی ‌بخشی در امور تدریس است، خاطرنشان کرد: باید دانشگاهی ساخته شود که تاثیرگذار در اقتصاد کشور باشد و این از رویکردهای دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

فخر موسوی با بیان اینکه در دانشگاه فنی و حرفه‌ای عرضه و تقاضا باید برابری کند، اذعان کرد: دانشگاه فنی وحرفه‌ای باید نیروهایی تربیت کند که جامعه در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی، به آن نیروی کار نیازمند باشد.

گفتنی است، در پایان مراسم نیز هر یک از معاونین دانشکده پیرامون مسائل مختلف ترم تحصیلی و ضوابط و مقررات فضای آموزشی شهید چمران رشت، مطالبی را بیان کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه