زمان بارگزاری این صفحه: 10:46 PM UTC

«فرار از قلعه رودخان» در جشنواره فجر.

صدای گیلان – غلامرضا رمضانی کارگردان فیلم «فرار از قلعه رودخان» با دریافت پروانه زرین بهترین کارگردانی در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور خواهد داشت.

به گزارش صدای گیلان ، با نزدیک شدن به جشنواره فجر که قریب به 2 ماه از ان باقی مانده است ، فیلم سازان زیادی در تلاش هستنند تا آثار خود را  در این جشنواره به نمایش بگدراند.یکی از این اثار ، فیلم «فرار از قلعه رودخان» است که متن کوتاهی در مورد این فیلم را به روایت از مشرق در زیر مشاهده می کنید.

غلامرضا رمضانی کارگردان فیلم «فرار از قلعه رودخان» با دریافت پروانه زرین بهترین کارگردانی در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور خواهد داشت.

داستان فیلم «فرار از قلعه رودخان» به کارگردانی غلامرضا رمضانی به دانش‌آموزانی از شهرستان میبد می پردازد که همراه معلم خود به اردوی شمال رفته‌اند و معلم که به آنها قول دریا داده است به دلایلی به قول خود عمل نمی‌کند. تعدادی از دانش‌آموزان تصمیم می‌گیرند از قلعه رودخان برای رفتن به دریا فرار کنند که در میانه راه به افراد خلافکار برخورد می‌کنند و داستان ادامه پیدا می‌کند.

برای تولید این فیلم از بین ۶۰۰ نفر دانش‌آموز در شهرستان میبد، ۵۰ نفر انتخاب شد و از این تعداد ۲۶ نفر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی فرار از قلعه رودخان در نظر گرفته شدند که بار اصلی این قصه بر دوش ۱۰ نفر از آنها بود./

مراحل ساخت این فیلم در تابستان امسال در فومن ،ماسال و قلعه رودخان انجام شده است .ایسنا در مرداد ماه در حین ساخت این اثر می نویسد:

فیلمبرداری فیلم سینمایی “فرار از قلعه رودخان” ، هشتمین فیلم بلند غلامرضا رمضانی به تهیه‌کنندگی حسن آقاکریمی که از 15 مرداد ماه در شهرستان‌های فومن، ماسال و قلعه رودخان آغاز شده است،همچنان ادامه دارد.

نمایی از فرار از قلعه رودخان

نمایی از فرار از قلعه رودخان

خلاصه داستان فیلم: گروهی از دانش‌آموزان شهرستان میبد برای اردویی دو روزه به شمال کشور می‌روند که در آستانه رفتن به سمت دریا برنامه آنها توسط مسؤلین مدرسه تغییر می‌کند، که این تغییر برنامه مسایل و مشکلاتی را در پی دارد…

نویسنده و کارگردان: غلامرضا رمضانی، تهیه کننده: حسن آقاکریمی،مدیر فیلبرداری: محمدرضا سکوت، صدابردار: بهمن بنی اردلان،طراح چهره‌پردازی: عبدالرضا رادمنش، طراح لباس: طیبه مهبد،دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: صالح غربی جوان، منشی صحنه: مریم شقاقی، عکاس: علی صادقی.

بازیگران: محمد بحرانی، سیروس همتی، شکرخدا گودرزی، علیرضا مهران، حمیدرضا فلاحی و گروهی از دانش آموزان شهرستان میبد یزد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه