زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

فرمانداران گیلان به اظهارات فیاض زاهد واکنش نشان دادند.

صدای گیلان ؛چند تن از فرمانداران گیلان در واکنش به اظهارات فیاض زاهد، ضمن تاکید بر اینکه به دکتر روحانی رای داده اند و بدان افتخار می کنند از این استاد دانشگاه پرسیده اند: شما از کجا می دانید که رای فرمانداران چه بوده است؟ مگر شما علم غیب دارید؟

به گزارش معین نیوز به نقل از خزرانلاین، فیاض زاهد استاد دانشگاه و فعال سیاسی اخیرا در گفتگویی با روزنامه آفتاب یزد به بررسی فضای کنونی سیاست داخلی دولت دکتر روحانی پرداخت و گفت: چه طور است که آقای روحانی برای وزارت خارجه یکی از بهترین‌ها را انتخاب می‌کند و نتایج آن را هم می بیند ولی وزارت کشور را به رقبای خود واگذار می‌کند؟ و یا در واقع به آنان اعتماد می‌کند! حال آقای میرولد، معاون سیاسی وزیر کشور که تعلقاتی به اردوگاه اعتدال و اصلاحات دارد، ۴ ماه است که وزارت خانه را با قهر ترک کرده و هیچ جایگزینی برای وی معرفی نشده است، جایی که قلب تپنده وزارت کشور است”. این استاد دانشگاه ادامه می‌دهد: اگر به گزینش‌های دیگر معاونین وزیر کشور نگاه کنید، در واقع متوجه می شوید نسیم اعتدالی ۲۴ خرداد اصلا‌ به میدان فاطمی نرسیده، موضوعی که با نگاهی به انتخاب استانداران و مدیران کل‌ نیز واضح و مبرهن است. در همین استان گیلان، از مجموع ۱۱ فرمانداری که تا چند وقت پیش انتخاب شدند، یک نفر از آنها به آقای روحانی رای نداده است.‌‌ از مسئولان ارشد اصلاح‌طلب گیلان شنیدم در میان ۶۱ پست جدیدی که افراد به حکم آقای استاندار و دوستانشان، مشغول به کار شده اند، ۴۹ نفر از آنان با جریان دولت روحانی همگام و همفکری ندارند”.

فیاض زاهد

فیاض زاهد

اما این اظهارات آقای زاهد واکنشهایی را در بین فرمانداران گیلان در پی داشته است جایی که حیدری فرماندار سیاهکل در گفتگوی با خبرنگار خزرآنلاین می گوید: آقای فیاض از کجا از رای فرمانداران باخبر است؟ یعنی خودم نمی دانم به چه کسی رای داده ام؟ حتما ایشان بهتر می دانند.

وی افزود: افراد نباید با حب و بغض در مورد موضوعات کشور اظهار نظر نمایند، منافع ملی یکسری چارچوب و مشخصاتی دارد، نباید بخاطر یک دستمال قیصزیه را به آتش کشید. طبیعی است هر فردی در مورد هر موضوعی گله مندی داشته باشد اما اینکه بیاییم این گله مندی را جار بزنیم چندان عاقلانه نیست.

حیدری ادامه داد: طبیعی است همه انتصابات از یک جریان سیاسی نباشد ، خود رییس دولت هم از ابتدا نظرش بر این امر ثاقب بوده که از توان همه جریانات استفاده کند با همه این احوال بنده تاکید می کنم به عنوان عضو شورای مرکزی ستاد دکتر روحانی در گیلان نه تنها به ایشان رای داده ام بلکه بدان افتخار هم می کنم.

وی تصریح کرد: اینقدر مشکلات و معظلات بزرگ در کشور وجود دارد که پرداختن به اینگونه مسائل جز هدر دادن انرژی فایده دیگری ندارد.، دوستانی که ادعای اصلاح طلبی یا هر حزب و گروه دیگری را دارند بهتر است افکار عمومی را با اینگونه مسائل مکدر نکنند.

قاسم نژاد فرماندار ماسال هم که از اظهارات فیاض زاهد متعجب بود در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین اظهار داشت: آقای زاهد کف دست را بو کرده یا غیب می داند؟ همه می دانند در دوره احمدی نژاد علیرغم اینکه نیروی وزارت کشوری بودم و در همه سطوح حضور داشتم اما در هشت سال گذشته در حاشیه بودم و هزینه هایش را هم پس داده ام.

وی افزود: طبیعی است که اقبالی به دولت گذشته نداشته باشم و حتی در انتخابات اخیر در ستاد دکتر روحانی بوده و با دوستان ستاد نیز حشر و نشر داشته ایم، رای ما نیز به ایشان بوده است.

فرماندار ماسال حتی پا فراتر گذاشته و فیاض زاهد را با این پرسش مواجه می کند: اصلا خود آقای زاهد ایام انتخابات کجا بوده اند؟ آنطور که ما شنیده ایم ایشان تنها یکی دو بار برای سخنرانی به گیلان آمدند که آنهم در حمایت از شخص دیگری بوده است.

وی به انتقاد زاهد از انتصاب وزیر کشور نیز اشاره کرد و گفت: اعتدال یعنی استفاده از ظرفیتها و توان کسانی که پتانسیل همراهی با دولت را دارند ، این مهم در تعیین وزرا نیز رعایت شد و بالطبع در استانها نیز رعایت می شود.

با این حال وی تاکید کرد: ممکن است برخی فرمانداران منتسب به دولت های گذشته باشند، ولی از کسی که صاحب جایگاه علمی است انتظار نمی رود جز را به کل تعمیم دهد و بگوید هیچکدام از یازده فرماندار گیلان به روحانی رای نداده اند. این ادعای کمی نیست مگر اینکه آقای زاهد واقعا از رای مردم مطلع بوده است، رایی که در نظام جمهوری اسلامی مخفی است.

فرماندار ماسال در انتها توصیه ای نیز به فیاض زاهد کرد: شما که به عنوان یک اصلاح طلب شهره هستید بهتر است در اظهارات خود دقت بیشتری داشته باشید تا جناح مقابل که مترصد اینگونه خودزنی هاست از آن بهره سیاسی نکند.

اگرچه اغلب فرمانداران گیلان یا تلفن همراهشان خاموش بوده و یا در دسترس نبوده اند ولی برای تکمیل این گزارش بسیار تلاش نموده ایم تا با تعداد بیشتری به گفتگو بنشینیم، خوشبختانه در پایان تلاشمان شفقی فرماندار آستارا نیز پاسخگو شدند، وی هم در واکنش به اظهارات فیاض زاهد ابتدا به شوخی گفت: والله با این صحبتهایی که ایشان انجام داده اند به خودمان شک کرده ایم.

شفقی که با خبرنگار خزرآنلاین گفتگو می کرد ادامه داد: حتما با ایشان تماس خواهم گرفت تا ملاک و معیار این اظهارات هیجانی را بدانم، حتما از ایشان می خواهم که گفته های خودش را اصلاح کند.

وی افزود: بنده در ستاد انتخابات دکتر روحانی بوده ام به ایشان رای داده ام و هزینه هایی را نیز پس داده ام، از این رو یقینا اظهارات ایشان منطبق بر واقعیت نیست، همه گیلان ما را می شناسند و از خط مشی ما با اطلاع هستند، حتی از زمانی که شهردار بوده ام اعتدالی بوده ام و به آن افتخار می کنم.

فرماندار آستارا در پایان از فیاض زاهد خواست که نامه اعمال یکی دو نفر را برای همه نخواند.

به هر حال آنچه که از لابه لای اظهارات همین تعداد اندک فرمانداران گیلان بر می اید این است که فیاض زاهد با آن قدرتی که گفته همه 11 فرماندار گیلان در خط اعتدال نبوده و به روحانی رای نداده اند چندان درست نبوده است.

مطالب بیشتر؛

  • فرودگاه سردارجنگل رشت به محدوده منطقه آزاد انزلی الحاق شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی، رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان در دیدار با مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه با اضافه شدن فرودگاه بین المللی سردارجنگل به محدوده منطقه آزاد انزلی اقتصاد و صنعت گردشگری استان توسعه می […]
  • سیاست سادیسمی «چشم در برابر چشم» داعش/ عکس گروه تروریستی "داعش" تصویر یکی از تروریست هایش را منتشر کرد که با خط کش مقیاس زخمی که باید به سر یک متهم وارد شود ، اندازه گیری می کند.
  • عمر کوتاه شهرداران در رشت از سال 82 شهردارانی که برای رشت با انتخاب و رای اعضای شورا مشغول به‌ کار شدند، نتوانستند بیشتر از یک سال تصدی این شهر پرحادثه را در دست بگیرند و شهرداران پس از یک سال عزل […]
  • زخم عروس گیلان عفونی شده است! جنگل‌های سراوان در نزدیکی رشت از جمله جنگل‌های زیبا و دیدنی گیلان است اما بخشی از این جنگل محل دفن زباله شده است و متاسفانه هر روز، کامیون‌های حمل زباله شهرداری‌های چند شهر گیلان در حال رفت و آمد و تخلیه زباله در این منطقه زیبای جنگلی هستند. […]
  • صید بیش از 41تن ماهیان استخوانی در لنگرود صدای گیلان - صید بیش از 41 تن ماهیان استخوانی در شهرستان لنگرود و تحويل 2 قطعه ماهي خاوياري به مركز تكثير و بازسازي ذخاير.


عناوین ویژه