زمان بارگزاری این صفحه: 10:59 PM UTC

«فرماندار آستارا» یک شبانه روز را در «گردنه حیران» گذراند/ کمک راهداران گیلانی به راهداران اردبیلی

«سيروس شفقي» فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا جهت بررسي وضعيت نحوه بازگشايي محور آستارا به اردبيل، از عصر جمعه تا ظهر شنبه در گردنه حيران مستقر شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

«مهندس سيروس شفقي» فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا كه جهت بررسي وضعيت نحوه بازگشايي محور آستارا به اردبيل، از عصر جمعه تا ظهر شنبه در گردنه حيران مستقر شده بود، با اشاره به اينكه محور اصلي آستارا به اردبيل باز است و تردد با زنجير چرخ امكان پذير مي باشد، خاطر نشان كرد: از نخستين ساعات بارش برف در سطح شهرستان آستارا در روستاي بالادست شهرستان از قبيل ونه بين 70 سانتي متر، حيران 60 سانتي متر و بهارستان 30 سانتي متر برف به زمين نشسته است.

 

وي ادامه داد: از همان نخستين ساعات تشديد بارش برف، تجهيزات و ماشين آلات راهداري استان گيلان مستقر در آقچاي به برف روبي و نمك پاشي جاده مشغول شدند كه خوشبختانه محور پر تردد آستارا به اردبيل باز و تردد با زنجير چرخ ممكن گرديد.

 

شفقي با اشاره به اينكه به دليل رانش زمين و واژگوني تير برق، قطعي برق را به مدت 4 ساعت در منطقه حيران داشتيم، افزود: اين مشكل با اقدام به موقع مأموران اداره برق شهرستان آستارا مرتفع شده است.

 

انور بي نياز، رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان مرزي بندر آستارا نیز در خصوص اقدامات انجام شده از زمان آغاز بارش برف در سطح شهرستان آستارا، تصريح كرد: از عصر جمعه 10 نفر از مأموران راهداري با دو دستگاه لودر، يك دستگاه گريدر، يك دستگاه كاميون برفروب و يك دستگاه كاميون نمك پاش در حال بازگشايي محور اصلي و راه هاي روستايي هستند.

 

وي به مسدود شدن راه مواصلاتي چندين روستا در مناطق بالادست شهرستان در پي اين بارش اشاره كرد و افزود: با تلاش مأموران راهداري بخش وسيعي از راه هاي روستايي ونه بين، سيج، دگرمانكشي، گيلده و مشند در بخش مركزي بازگشايي شده است.

 

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان آستارا از تلاش مستمر مأموران راهداري جهت ممانعت از مسدود شدن جاده حيران آستارا كه در محور آستارا به اردبيل واقع شده است و نظارت بر آن به عهده اداره كل راه و شهرسازي استان اردبيل مي باشد، سخن گفت و اضافه كرد: يك دستگاه گريدر، يك دستگاه كاميون برف روب و يك دستگاه كاميون نمك پاش براي كمك به بازگشايي جاده حيران تا تونل ونه بين به مأموران راهداري استان اردبيل ملحق شده اند.

 

وي در پايان بيان كرد: با توجه به ادامه بارش، مأموران راهداري در منطقه مستقر و در حال انجام وظايف محوله مي باشند.

 

بر اساس اين گزارش، بخشي از تجهيزات و ماشين آلات شهرستان مرزي بندر آستارا در استان گيلان جهت كمك و همراهي به مجموعه راهداري استان اردبيل مستقر در گردنه حيران آستارا جهت بازگشايي جاده آستارا به اردبيل كه به دليل بارش سنگين برف مسدود بود به اين محور اعزام شدند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه