زمان بارگزاری این صفحه: 5:39 AM UTC

فرماندار استارا؛ مرگ 8 نفر در روز بر اثر اعتیاد در کشور.

شفقی با اشاره به مرگ 8 نفر در روز بر اثر اعتياد، ادامه داد: به جهت همين مرگ ها مي باشد كه آنرا زلزله خاموش نامگذاري كرده اند.

به گزارش صدای گیلان ، فرماندار آستارا در جلسه شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، گفت : استكبار جهاني اهداف خود را در راستاي ضربه زدن به كشور مقدس جمهوري اسلامي پياده مي كند و براي تحقق اهداف خود جوانان اين مرز و بوم را هدف قرار داده است.

وي با اشاره به مرگ 8 نفر در روز بر اثر اعتياد، ادامه داد: به جهت همين مرگ ها مي باشد كه آنرا زلزله خاموش نامگذاري كرده اند.

شفقي در بخش ديگر سخنان خود شيوع اعتياد در بين جوانان و كاهش سن گرايش به مواد مخدر بين 15 الي 24 سال را نگران كننده و زنگ خطري بزرگ عنوان كرد و افزود: همه دستگاه هاي عضو اين شورا بايد پتانسيل هاي خود را در اين زمينه بكار گيرند و بحث حمايت از معتادان بهبود يافته به شكل شايسته اي محقق گردد.

وي بهره مندي از نفوذ كلامي روحانيون را يكي از مهمترين و تأثيرگذارترين راهكارها برشمرد و بيان كرد: توان فرهنگي شهرستان، قلم اصحاب رسانه و جرايد، تشكيل NGO، برگزاري نمايشگاه ها، تبليغات محيطي شهري، برگزاري مسابقات ورزشي، پركردن و ساماندهي اوقات فراغت دانش آموزان، احياي نقش تربيتي معلمان، كنترل سرويس مدارس، دعوت از خيران شهرستان براي كمك به اين مقوله، بهره مندي از توان دانشجويان با ارائه مقالات و پايان نامه ها و از همه مهمتر معرفي آثار زيان بار مواد مخدر به خانواده ها، دانشجويان و دانش آموزان از ديگر راهكارها مي باشد كه بايد مدنظر قرار گرفته شود.

فرماندار آستارا 5 . 38 كيلومتر مرز خاكي و 18 كيلومتر مرز آبي را يكي از ويژگي هاي منحصر به فرد شهرستان عنوان كرد و اظهار داشت: بايد برنامه ريزي براي كنترل بهينه خودروها و كاميون هاي خروجي از كشور به نحو مناسبي صورت پذيرد.

وي افزود: مي طلبد در خصوص تردد و كنترل اتباع آذري بالاخص در هنگام خروج از كشور، كنترل و بازرسي گردند و گمرك نقش ويژه اي را در اين رابطه دارد.

شفقي  تأكيد كرد: بايد طوري عمل كنيم تا نقاط آلوده شهرستان شناسايي شوند و نوجوانان و جوانان در خصوص مضرات مصرف مواد مخدر آگاهي كامل و كافي داشته باشند.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه