زمان بارگزاری این صفحه: 5:33 AM UTC

فرماندار لنگرود؛ بسياري از آسيب هاي اجتماعي نتیجه بي سوادي است

صدای گیلان – نشست صميمي عوامل نهضت سوادآموزي با جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود برگزار شد .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ،فرماندار شهرستان لنگرود با تبريک هفته نهضت سوادآموزي گفت : از برکات و نعمتهاي انقلاب اسلامي توجه به سوادآموزي است و از مظاهر ستم و عقب ماندگي ملت ها بويژه ايران اسلامي در قبل از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي جهل و بي سوادي بوده است .

وي افزود : سياستهاي نظام طاغوت براين بوده تا مردم شهرهاي کوچک و روستائيان بي سواد باشند تا مردم نتوانند در تصميمات سياسي نقش داشته و قدرت مطالعه و تحليل و بررسي داشته باشند و درس خواندن فقط متعلق به خانواده هاي ملاکين ، زمين داران و افراد خاصي بوده است .

فرماندار لنگرود با تأکيد بر اينکه ريشه بسياري ار آسيب هاي اجتماعي از جمله فقر فرهنگي و اجتماعي ، اعتياد و بزهکاري از بي سوادي است افزود : همه دستگاهها و نهادها براي ريشه کن کردن بي سوادي عزم ملي داشته باشند .

نماينده عالي دولت در شهرستان لنگرود افزودند : سواد مانند خوني در رگ هاي اجتماعي است و جسم جامعه را به سوي پيشرفت و توسعه به حرکت وا مي دارد و در حقيقت دارويي براي درمان بيماري بيسوادي است .

جوادپور نقش خانواده ها در تشويق افراد بي سواد براي جذب به سوي دوره هاي سوادآموزي را مهم دانست و با اشاره به سخنان حضرت امام خميني ( ره ) در فرمايشي در زمينه اهميت سوادآموزي مي فرمايند : تمام بي سوادان براي يادگيري و تمام باسوادان براي ياددادن به پا خيزند .

گفتني است : شهرستان لنگرود داراي بيش از 700 نفر بي سواد و 50 نفر آموزش دهنده مي باشد و در اين راستا از ششم تا دوازدهم دي ماه به عنوان هفته نهضت سوادآموزي نامگذاري شده است .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه