زمان بارگزاری این صفحه: 6:52 PM UTC

فرماندار لنگرود؛ بسياري از آسيب هاي اجتماعي نتیجه بي سوادي است

صدای گیلان – نشست صميمي عوامل نهضت سوادآموزي با جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود برگزار شد .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ،فرماندار شهرستان لنگرود با تبريک هفته نهضت سوادآموزي گفت : از برکات و نعمتهاي انقلاب اسلامي توجه به سوادآموزي است و از مظاهر ستم و عقب ماندگي ملت ها بويژه ايران اسلامي در قبل از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي جهل و بي سوادي بوده است .

وي افزود : سياستهاي نظام طاغوت براين بوده تا مردم شهرهاي کوچک و روستائيان بي سواد باشند تا مردم نتوانند در تصميمات سياسي نقش داشته و قدرت مطالعه و تحليل و بررسي داشته باشند و درس خواندن فقط متعلق به خانواده هاي ملاکين ، زمين داران و افراد خاصي بوده است .

فرماندار لنگرود با تأکيد بر اينکه ريشه بسياري ار آسيب هاي اجتماعي از جمله فقر فرهنگي و اجتماعي ، اعتياد و بزهکاري از بي سوادي است افزود : همه دستگاهها و نهادها براي ريشه کن کردن بي سوادي عزم ملي داشته باشند .

نماينده عالي دولت در شهرستان لنگرود افزودند : سواد مانند خوني در رگ هاي اجتماعي است و جسم جامعه را به سوي پيشرفت و توسعه به حرکت وا مي دارد و در حقيقت دارويي براي درمان بيماري بيسوادي است .

جوادپور نقش خانواده ها در تشويق افراد بي سواد براي جذب به سوي دوره هاي سوادآموزي را مهم دانست و با اشاره به سخنان حضرت امام خميني ( ره ) در فرمايشي در زمينه اهميت سوادآموزي مي فرمايند : تمام بي سوادان براي يادگيري و تمام باسوادان براي ياددادن به پا خيزند .

گفتني است : شهرستان لنگرود داراي بيش از 700 نفر بي سواد و 50 نفر آموزش دهنده مي باشد و در اين راستا از ششم تا دوازدهم دي ماه به عنوان هفته نهضت سوادآموزي نامگذاري شده است .

مطالب بیشتر؛

  • ۳۱ دهیاری جدید در «لنگرود» تأسیس می‌شود فرماندار لنگرود با بیان اینکه این شهرستان نیازمند افزایش تعداد دهیاری‌های موجود در روستاها بود، افزود؛ راه‌اندازی ۳۱ دهیاری جدید در لنگرود تصویب شد که به زودی این مصوبه اجرایی […]
  • رهبر انقلاب؛دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می کند. هشتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار […]
  • واکنش مردم به مشاهده لامبورگینی در تهران!/ عکس لامبورگینی قرمز در خیابان های تهران
  • لطفاً به نامزدهای متخلف رأی ندهید! این روزها که با استعفای گروه قابل توجه ای از مدیران جامعه و پیوستن آنها به سایر نامزدها، شاهد اوج گیری و فشردگی سخنرانی ها، نشست ها، بازدیدها، یارگیری ها، تبلیغات، وعده ها، ستادگزینی ها و کلاً رقابت های غیررسمی انتخاباتی نامزدهای قطعی برای انتخابات مجلس دهم شده […]
  • محمود شکری رییس مجمع نمایندگان گیلان شد. در دوره های قبل نیز به ترتیب محمد مهدی رهبری نماینده رودسر و املش ، ناصر عاشوری نماینده شفت و فومن ، ایرج ندیمی نماینده سیاهکل و لاهیجان ، حسن تامینی لیچانی نماینده رشت و حمید رضا خصوصی ثانی نماینده صومعه سرا ، ریاست مجمع نمایندگان گیلان را بر عهده […]

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه