زمان بارگزاری این صفحه: 7:43 AM UTC

فرمانده انتظامی جدید گیلان معارفه شد/ تصاویر

مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی گیلان با حضور سردار حسین اشتری برگزار شد.در این مراسم با قدردانی از زحمات سردار ابراهیم قائد رحمتی، سردار محمدرضا میرحیدری عهده‌دار مسئولیت فرماندهی انتظامی گیلان شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی گیلان با حضور سردار حسین اشتری برگزار شد.

 

در این مراسم با قدردانی از زحمات سردار ابراهیم قائد رحمتی، سردار محمدرضا میرحیدری عهده‌دار مسئولیت فرماندهی انتظامی گیلان شد.

 

جانشین فرماندهی ناجا در قم، معاون ناجا در اصفهان و فرمانده انتظامی قزوین از سوابق سردار میرحیدری است.

 


 

اقتدار سخت پلیس برای برخورد با قانون شکنان است/ برخورد با ناهنجاری در سواحل دریا از مطالبات مردم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: اقتدار سخت نیروی انتظامی تنها برای برخورد با قانون شکنان و رأفت آن برای مردم و کسانی است که به نیروی انتظامی پناه می آورند.

 

سردار حسین اشتری صبح امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان گیلان و در جمع کارکنان این فرماندهی، گفت: حضور در جمع خانواده های شهدا، جانبازان، مسئولان نظامی و انتظامی توفیق الهی است و امیدواریم که این همدلی و همزبانی باعث پیشرفت در اجرای ماموریت های ما شود.

 

وی رشد و شکوفایی امروز کشور را مرهون وحدت و حرکت حول محور رهبری اعلام کرد و افزود: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون شاهد حوادث تلخ، شیرین و بزرگی در کشور بودیم که با توکل به خداوند و حرکت در مسیر رهبری و ولایت فقیه توانسته ایم از همه این حوادث عبور کنیم.

 

اشتری خاطرنشان کرد: اقتدار سخت نیروی انتظامی تنها برای برخورد با قانون شکنان و رأفت آن برای مردم و کسانی است که به نیروی انتظامی پناه می آورند.

 

به گفته وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و بروز تحرکات مختلف در غرب و شرق کشور، جنگ تحمیلی بالاترین تهدید ایران اسلامی بود، آنچه ضامن پیروزی ما در آن زمان شد، رهبری امام خمینی (ره)، حضور مردم و رزمندگان و جانفشانی ایثارگران در دفاع جانانه و حضور در جبهه های جنگ بود.

 

فرمانده ناجا در ادامه به امنیت ایجاد شده در کشور در مقایسه با کشورهای پیرامون ایران اشاره کرد و اظهار داشت: امنیت امروز کشور، مرهون رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، زحمات مسئولان، همدلی و همزبانی مردم و همه عزیزان در عرصه نظم و امنیت است.

 

این مقام ارشد انتظامی شکل گیری تحرکات سلفی، تکفیری و جنایاتی که این گروهک ها انجام می دهند را توطئه ای دیگر از جانب استکبار جهانی دانست و گفت: اسلام دین رأفت و مهربانی است و جنایاتی که این گروهک ها به نام دین انجام می دهند، علیه اسلام است.

 

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه، استان گیلان را استانی با مردمان فرهیخته که در دفاع مقدس هم شهدای زیادی تقدیم اسلام و انقلاب کردند، عنوان کرد و گفت: این استان مستحق بهترین نظم، امنیت و آرامش بوده و در سال های گذشته هم نقش خود را در رسیدن به این هدف به نحو مطلوبی ایفا کرده است.

 

اشتری با اشاره به اقدامات مطلوب استان گیلان در افزایش کشفیات، کاهش جرایم و مبارزه در سایر حوزه های امنیتی، گفت: براساس آمارها و بررسی های صورت گرفته، امنیت خوبی در این استان حاکم بوده و این امنیت مرهون مشارکت و پیگیری پلیس در همه حوزه ها است.

 

وی با اعلام اینکه مشارکت مردم، سرمایه اجتماعی پلیس در تأمین امنیت است بر رعایت حقوق شهروندی تأکید کرد چرا که این موضوع همواره یکی از موارد مهم نیروی انتظامی بوده و با توجه به گستردگی کار پلیس، رعایت حقوق شهروندی اولویت کارها در اجرای مأموریت ها بوده و ما برای احقاق حق مردم فعالیت می کنیم.

 

اشتری با بیان اینکه حضور پلیس در بین مردم موجب دلگرمی و ایجاد احساس آرامش در جامعه می شود، خاطرنشان کرد: رضایت مندی و سلامت اداری باید با نظارت مستمر افزایش پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه مشاهده لباس پلیس به مردم احساس آرامش می دهد و این بهترین سرمایه برای نیروی انتظامی است، گفت: باید خدمتگزاری بی منت برای مردم باشیم چراکه این مسؤلیت ها امانتی برای ما و حاصل همه مجاهدت ها و خون شهدا است.

 

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه ما باید پاسخگوی خوبی برای مردم باشیم، تصریح کرد: تقدیر از زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی توسط مردم در هر استانی که به آن سفر می کنیم، نشان از ارتباط خوب پلیس با بدنه مردم و مسؤلان است.

 

اشتری در ادامه به جاذبه های گردشگری و سیاحتی استان گیلان اشاره کرد و گفت: باید سعی کنیم امنیت مطلوبی برای مردم این استان و حدود ۲۸ میلیون گردشگری که به این استان سفر می کنند، فراهم کنیم.

 

فرمانده ناجا در پایان حضور پلیس و برخورد با ناهنجاری در سواحل دریا را از مطالبات مردم اعلام کرد و اظهار داشت: استفاده از سواحل و مواهب طبیعی حق همه مردم بوده و پلیس با هنجارشکنان در سواحل به شدت برخورد می کند.

 


 

گیلان از امن‌ترین استان‌های کشور است

استاندار گیلان صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان گفت : نقش نیروی انتظامی در حفظ فضای آرامش در استان بسیار حائز اهمیت است.

 

دکتر نجفی در این مراسم که سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور حضور داشت با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با اقتدار، رأفت و مهربانی جایگاه خاصی در دل مردم دارد افزود : نقش نیروی انتظامی در حفظ فضای آرامش در استان بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه در ۲ سال اخیر در بخش های مختلف استان ارتقاء پیدا کرده ایم خاطر نشان کرد : در سایه همدلی و همزبانی و تعامل سازنده ی همه دستگاه های اجرائی، امنیتی، انتظامی و قضایی، گیلان جزو استان های امن کشور است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان عملکرد نیروی انتظامی استان را خوب ارزیابی و تصریح کرد : تلاشگران نیروی انتظامی با صداقت و اقتدار همراه با تواضع در حوزه مسئولیت های مختلف با حداقل امکانات حداکثر بهره وری را از خود به جای گذاشتند.

 

وی با اشاره به اندیشه جدید بوجود آمده در فرماندهی ناجا کشور گفت : در بخش پشتیبانی و لوجستیک براساس اصول دانش بنیان از سوی مرکز باید نگاه ویژه ای به استان باشد.

 

استاندار با بیان اینکه علیرغم مساحت کوچک گیلان، این استان جزو استان هایی است که با ۴ کشور روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان از طریق دریا بیش از ۳۶ کیلومتر مرز مشترک دارد خاطر نشان کرد : استکبار به‌ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حضور در منطقه هستند.

 

دکتر نجفی همچنین با اشاره به وجود اقوام مختلف در گیلان یادآور شد: وجود اقوام مختلف در گیلان را نقطه قوت استان می‌دانیم.

 

در پایان این مراسم از تلاشهای سردار ابراهیم قائد رحمتی تقدیر و سردار محمدرضا میرحیدری به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی گیلان معرفی شد.


/خبرگزاری پلیس/ ایلنا/ پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان/ ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه