زمان بارگزاری این صفحه: 12:31 AM UTC

فرمانده سپاه فومن: تفرقه‌افکنی بین اقوام ایرانی اسلامی از اهداف دشمن است

از طرف ایران یک‌هزار روز نبرد فعال و ۷۹۳ عملیات انجام شد و آمار عملیات توسط دشمن بعثی۲۰۷ روز بود.

فرمانده سپاه فومن گفت: سرعت بخشی به بلوغ در جوانان و تفرقه افکنی بین اقوام‌های ایرانی و اسلامی از اهداف دشمن است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایلنا ، علی توشه به مناسبت هفته دفاع مقدس با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: حمله رژیم بعثی به کشور ما از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

وی با بیان اینکه عراق از سه جبهه شمالی، میانی و جنوبی به کشور ما حمله کرده بود، تصریح کرد: عراق جنگ تمام عیار را علیه ایران آغاز کرد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به نبرد دو هزار و ۸۷۸ روز دفاع جانانه سربازان اسلام در مقابل دشمن بعثی عراق، افزود: از طرف ایران یک‌هزار روز نبرد فعال و ۷۹۳ عملیات انجام شد و آمار عملیات توسط دشمن بعثی۲۰۷ روز بود.

وی با اشاره بر اینکه دشمن بعثی از قبل تمام معادلات در زمینه نبرد با مردم ایران را پیش‌بینی کرده بود، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس برخاسته از روح ایرانیان بود.

توشه اضافه کرد: این حس آزادی‌خواهی و ولایت‌مداری بود که موجب برهم زدن تمام معادلات دشمن و ایجاد یک ایدئولوژی جدید در دنیا شد.

وی به دستاوردهای جنگ هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: ما در جنگ آموختیم به خود تکیه کنیم که این حادثه عظیم در یاد ملت ایران می‌ماند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن اتحاد ملی را مقدمه خلق تمدن اسلامی دانست و یادآور شد: تمدن اسلامی مقدمه ظهور صاحب‌الزمان (عج) است.

وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی استکبار خاطرنشان کرد: در مقابله با تحریم‌های اقتصادی تکیه بر دشمن داشتن اشتباه بزرگی است.

توشه با بیان اینکه استراتژی نظام مبارزه با سلطه و کفر جهانی است، یادآور شد: این مبارزه تا نابودی فتنه در جهان ادامه دارد.

وی نقش ولایت را در اتحاد کشور مهم دانست و متذکر شد: ولایت فقیه نعمت بی‌بدیلی است که کشورهای منطقه از داشتن آن بی‌بهره هستند.

وی با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: مدیران مدیریت جهادی را در پیش گیرند و مدیری خوب است که در مواقع بحران عملکرد خود را به خوبی نشان دهد.

وی با اشاره به تغییر در نظم جهانی، تصریح کرد: آمریکا که دنیا را دهکده و خود را کدخدا می‌دانست با پیروزی انقلاب اسلامی این نظم تغییر یافته است.

توشه با اشاره به اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی استکبار خاطرنشان کرد: سپاه اسلام با شکستن دیوارهای موشکی صهیونیست، ضعف آن‌ها را به جهانیان نشان داد.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم تا منازل ما هم پیش آمده است، تصریح کرد: اگر غفلت کنیم پیامدهای بسیار سنگینی خواهد داشت که فروپاشی بنیان خانواده و بی‌قید و بند مردم به‌ویژه جوانان از جمله آن‌ها است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه دشمنان ما به دنبال تغییر در فرهنگ‌های ما هستند، خاطرنشان کرد: آن‌ها قصد دارند بلوغ را در جوانان تسریع بخشند و بین اقوام‌های ایرانی و اسلامی تفرقه‌افکنی کنند.

وی از برگزاری بالغ بر یکصد طرح در هفته دفاع مقدس خبر داد و یادآور شد: امسال از سوی سپاه ناحیه فومن برنامه‌های نوینی در سطح شهر اجرا می‌شود.

به گفته این مسئول، رونمایی از تمثال چهار مادر سه شهید و پیاده‌روی خانوادگی شهرستانی از جمله برنامه‌های سپاه در فومن است.

وی از برگزاری مراسم بزرگداشت پدران و مادران مرحوم شهدا خبر داد و گفت: دیدار با خانواده شهدا، برگزاری رژه موتوری، یادواره شهدا و آذین‌بندی شهر و… از دیگر برنامه‌های سپاه در هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به وجود دو شهید گمنام در ماسوله گفت: اربعین شهدای مدفون در ماسوله همزمان با یادواره آن دو شهید برگزار می‌شود.

وی به افتتاح مهد کودک قرآنی و درمانگاه سپاه در فومن اشاره کردو و یادآور شد: درمانگاه سپاه با هزینه‌ای بالغ بر یکصد میلیون تومان در هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود.

فرمانده سپاه فومن در پایان از خبرنگاران به دلیل پوشش اخبار و اطلاع رسانی تشکر کرد.

مطالب بیشتر؛

  • باغهای فندق گیلان تاب نیاوردند امسال تولید فندق در گیلان به دلیل سرمای ویروس بهاری و خشکسالی کاهش یافته و به دلیل بیمه نبودن بخش بسیاری از باغهای فندق استان، خسارت سنگینی به باغداران فندق کار، تحمیل شده است. کریم، یکی از فندق کاران روستای گرماسرای املش با اشاره به اینکه به خاطر سرمای بهار امسال، نیمی از محصولش از […]
  • هشدار هواشناسی؛ برف و سرما در راه است صدای گیلان - سازمان هواشناسی پیش بینی کرد: با ورود سامانه بارشی و در پی آن نفوذ توده هوای سرد به مناطق غرب، شمال غرب و شمال از روز پنجشنبه کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای دما در استان‌های غرب، شمال غرب، مرکز، شمال و شمال شرق و ۵ تا ۱۰ درجه در بقیه استان‌های کشور روی می […]
  • دستگيری وهلاکت قاتلان فراری حادثه خونین گلپايگان جانشين فرمانده نيروي انتظامي گفت: در عمليات منسجم و هماهنگي كه شب گذشته توسط تيم هاي عملياتي پليس اصفهان انجام شد يكي از اعضاي باند درگيري مسلحانه شهرستان گلپايگان دستگير و فرد ديگر نيز به هلاكت […]
  • افتتاح سامانه تلفني 111 سامد در گيلان گیلان - سامانه تلفنی 111 سامد امروز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در رشت افتتاح شد.
  • تغییر سرفصل دروس معماری و شهرسازی صدای گیلان؛ دکتر عبدالحمید نقره کار ، رئیس کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی ، از تغییر 50 الی 60 سرفصل از دروس رشته های معماری و شهر سازی خبر […]


عناوین ویژه