زمان بارگزاری این صفحه: 8:03 PM UTC

فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شد.

رییس جمهور امروز در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد فرهادی را برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.فرهادی رییس دانشگاه تهران و وزیر دولت محمد خاتمی و میرحسین موسوی نیز بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ؛ متن نامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به رییس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر علی لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام
احتراما، در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، شرح حال و برنامه جناب آقای دکتر محمد فرهادی برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌گردد.

لازم به توضیح است که ، محمد فرهادی ، وزیر فرهنگ و آموزش عالی در دولت دوم میرحسین موسوی و وزیر بهداشت در دولت اول محمد خاتمی بوده است.وی هم اکنون رییس جمعیت هلال احمر ایران است.

از دیگر سمت های محمد فرهادی می توان به ریاست دانشگاه تهران،دبیر شورای اموزش پزشکی کشور،ریاست صندوق حمایت از پژوهشگران کشور و قایم مقام جمعیت هلال احمر نام برد.

همچنین لازم به ذکر است پس از قرایت نامه ریاست جمهوری جهت معرفی فرهادی به عنوان گزینه وزارت علوم ، نمایندگان مجلس نیز از معرفی زودهنگام گزینه دولت حمایت کردنند.

این نکته نیز قابل یاداوری است که ،محمد فرهادی به عنوان پنجمین گزینه دولت تدبیر و امید جهت نشستن بر صندلی وزارت علوم محسوب می شود که به مجلس معرفی می شوند.نخست میلی منفرد بود که نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد سپس فرجی دانا که کمتر از یکسال فعالیت در مقام وزیر عزل شد و بعد از عزل وزیر دانای دولت ، نیلی احمدی ابادی و سپس دانش آشتیانی معرفی شدنند که هیچ یک رای اعتماد نگرفتنند و اینک که فرهادی ، وزیر دولت میر حسین موسوی و محمد خاتمی به مجلس معرفی شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه