زمان بارگزاری این صفحه: 9:04 PM UTC

فرهادی وزیر علوم شد.

محمد فرهادی ، سومین گزینه پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای تصدی پست وزارت علوم پس از عزل فرجی دانا ، با 197 رای موافق، 28 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 235 آرا مأخوذه، توانست بر صندلی وزارت علوم بنشیند.

به گزارش صدای گیلان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (5 آذر) پس از بررسی برنامه‌های “محمد فرهادی ” با 197 رای موافق، 28 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 235 آرا مأخوذه به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد دادند.

حسن روحانی رئیس جمهور پیش از این “جعفر میلی‌منفرد”، “رضا فرجی‌دانا”، ” محمود نیلی احمدآبادی” و” فخرالدین احمدی دانش آشتیانی” را به عنوان وزاری پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی‌منفرد در ابتدای کار دولت و در زمان بررسی صلاحیت هیات وزیران پیشنهادی دولت به مجلس نتوانست از پارلمان رأی اعتماد بگیرد.

رضا فرجی‌دانا پس از کسب رأی اعتماد مجلس در آبان‌ماه سال گذشته، در 29 مرداد سال جاری به دنبال تهیه طرح استیضاح در مجلس و رای موافق به آن، از وزارت برکنار شد که پس از آن، رئیس جمهور محمدعلی نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب کرد.

پس از دو ماه رئیس جمهور30 مهر سال جاری در نامه‌ای به رئیس مجلس “محمود نیلی‌احمدآبادی” را به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به مجلس معرفی کرد که در روز 7 آبان سال جاری مجلس پس از بررسی برنامه و صلاحیت این وزیر پیشنهادی به وی اعتماد نکرد.

پس از آن حسن روحانی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی کرد که نمایندگان پس از بررسی صلاحیت وی در تاریخ 27 آبان 93 با 70 رای موافق 171 رای مخالف و 16 رای ممتنع با حضور وی در سمت وزیر علوم مخالفت کردند./خانه ملت

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه