زمان بارگزاری این صفحه: 7:00 PM UTC

فعالیت های انتخاباتی مجلس دهم در تالش بزرگ

فعالیت های انتخاباتی مجلس دهم در تالش بزرگ

امیدی و پورعزیزی همچنان فعالترین افراد در عرصه برگزاری جلسات خصوصی و نشست ها هستند اما سید محمد اسحاقی، احسن الله رادمهر و حسین نیرومند نیز این روزها بیکار ننشسته اند.  

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش ماسال نیوز بر اساس شنیده های ما از فعالیتهای انتخاباتی نامزدها در اردیبهشت و ابتدای ماه خرداد، امیدی و پورعزیزی همچنان فعالترین افراد در عرصه برگزاری جلسات خصوصی و نشست ها هستند اما سید محمد اسحاقی، احسن الله رادمهر و حسین نیرومند نیز این روزها بیکار ننشسته اند.

 

 *محور جلسات کنونی سهراب امیدی موضوع اقتصادی و  بررسی اصل ۴۴  قانون اساسی کشور است. نکته حایز اهمیت برای علاقمندان به مباحث انتخاباتی همراهی برادر میلیارد سهراب امیدی با وی است. امیر هوشنگ امیدی این روزها پا به پای سهراب در نشست ها و جلسات شرکت می کند.

پایگاه اطلاع رسانی سهراب امیدی نیز این روزها در فضای مجازی راه اندازی شده است.

 

*عزیز پورعزیزی دیگر نامزد فعال حوزه تالش بزرگ این روزها مدعی  است  اگر در ماسال و شاندرمن بتوانم دو هزار برگ رأی از آرای مردمی را به خود اختصاص دهم قطعا با آرای اسالم و تالش یکی از کاندیداهای مطرح انتخابات دهم خواهم بود و شاید هم برنده انتخابات در دور اول شوم. پور عزیزی این روزها در شاندرمن فعالیت بیشتری دارد و با چند تن از تاثیر گزاران شاندرمنی  نیز نشست داشته است از نکات جالب توجه  فعالیتهای پورعزیزی در شاندرمن می توان به حضور وی در یادواره شهدای روستای پاشکم  اشاره کرد.  یادواره ای که در کمال تعجب می توان گفت هیچ یک از کاندیداهای بومی ماسال و شاندرمن در آن حضور نداشتند.

 

*منصور یوسفی دیگر نامزدی است که حوزه فعالیتی اش کماکان در بخش مرکزی تالش و روستاهای اطراف آن می باشد. یوسفی این روزها کمتر در ماسال و شاندرمن دیده شده است. طبق شنیده ها وی با رضا حق جو دیگر نامزد احتمالی تالش با حضور دوستان مشترک جلسه ای  خصوصی خواهد داشت.

 

*سهراب صادقی ناو؛ اصالتا اهل خرجگیل است اما ساکن اسالم می باشد. وی چهره جدید کارزار انتخاباتی تالش بزرگ است.  متاهل و دارای دو فرزند پسر و دختر می باشد. مدرک تحصیلی اش  کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی  و همچنین  دبیر  تاریخ با ۲۵ سال سابقه کاری  در دبیرستانهای اسالم و تالش است. صادقی از اهل تسنن است و با شعار پنج هزار رای پایه از خرجگیل نامزدی خود را برای انتخابات دهمین دوره انتخابات تالش بزرگ اعلام کرده است.

 

*احسن الله رادمهر دیگر نامزد مطرحی است که این روزها تمایلی به فعالیتهای زیاد ندارد و با توجه شرایط شغلی خود روزهای تعطیل در منطقه حضور پیدا کرده و جلساتی را نیز برگزار می کند که با استقبال خوب مردم همراه بوده است.

 

* طبق شنیده های مردمی یکی از کاندیداها با سفره خانه ای فعال در امور قلیان هماهنگ کرده است تا در ایام نزدیک به انتخابات سفره خانه اش را مجانی بنام شخص آقای کاندیدا دراختیار جوانان قرار دهد.

گویا آقای کاندیدا در حال فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ کشیدن قلیان در بین جوانان تالش بزرگ می باشند.

*حسین نیرومند؛ کاندیدایی که شش سال است به نحوی در کارزار انتخابات تالش فعال بوده است. وی در آغاز سال ۹۴ نسبت به سال گذشته فعالیت کمتری داشت اما به یکباره فعالیت خود را به شدت زیاد کرده است. نیرومند گویا با راهبرد جدیدی تصمیم به ادامه فعالیتهای خود دارد اما آن چیزی که مسلم است وی همیشه پر سر و صدا بوده و بر خلاف بیشتر کاندیداهای کنونی هیچ وقت چراغ خاموش به جایی نرفته است. این روز وبلا گ هدف نیک که در امر اطلاع رسانی تحرکات نیرومند یکی از وبلاگهای فعال در بین حامیان کاندیداهای انتخاباتی بود مدتهاست پست جدیدی ارائه نداده است.

 

قابل ذکر است که حسین نیرومند در شب نیمه شعبان فعالیت گسترده ای داشت و در  جشنهای مذهبی با همراهان بسیار زیاد شرکت کرد و این در حالی بود که اتومبیل های  همراه وی  در شهر شاندرمن موجب حیرت و شگفتی برخی از همشهریانش شد چرا که کارناوال حسین نیرومند در شب نیمه شعبان تداعی کننده ایام نزدیک به انتخابات برای آنها بود. اما آنچه که به واقعیت بیشتر نزدیک است حسین نیرومند تا کنون در شاندرمن جلسه ای نداشته است و این در صورتی است که  رقیب پر سرو صدایش  سهراب امیدی وعده یک جلسه بی سابقه در قلب شاندرمن را داده است. از طرف دیگر، راه اندازی کارناوال ها برخلاف قانون است و مسلما این نوع فعالیت ها از چشم ناظران انتخاباتی دور نخواهد ماند.  نیرومند این روزها با حضور در ورزشگاه شهید محبی ماسال و جشنواره زیبایی اسب در پارک ساحلی این شهر فعالیت گسترده تری را در شهر ماسال آغاز کرده است.

 

*سید محمد اسحاقی معاون دیوان محاسبات استان گیلان نیز از دیگر  کاندیداهای  شاندرمنی فعال حاضر در صحنه می باشد. وی با تکیه بر قدرت بیان و سخنوری اش در مسیر رو به جلو در  حرکت است و اگر با همین روال ادامه دهد شاید در رنکینگ کاندیداهای فعال کنونی در ماهای آینده جا پای خوبی برای خود باز کند. قابل ذکر است که سید محمد اسحاقی در گذشته از مجریان برنامه های دیوان محاسبات بوده است.

 

* بیژن شعبانی که تا هفته های پیش آمدنش محتمل بود طبق شنیده ها گویا تصمیمش با تشویق دوست گرمابه و گلستانش یعنی سید نظام عبدالحسین زاده (شهردار شاندرمن) و برخی از فعالان حزب اصلاح طلب منطقه جدی شده است اما تاکنون هیچ گونه  فعالیتی از وی مشاهده نشده است.

 

* از حواشی های این روزهای انتخابات دهم سرازیر شدن هجمه های شدید تبلیغاتی و روانی انتخاباتی بر علیه دو کاندیدای مطرح دوره گذشته یعنی احسن الله رادمهر و منصور یوسفی است. اما نکته جالب عدم بروز عکس العملی از سوی این دو نامزد در برابر شایعات است.

 

* از حواشی دیگر انتخابات دهم در ماه اخیر نشست رضا حق جو با عده ای از طرفدارانش بود. طبق شنیده ها در چند روز گذشته عده ای از طرفداران  رضا حق جو در نشستی با وی از او خواستند که مجددا نامزد انتخابات تالش بزرگ شود. همچنین براساس همین شنیده ها عده ای از همین طرفداران برای تأمین مخارج انتخاباتی حق جو اعلام آمادگی کرده اند اما گویا رضا حق جو واقعا قصد ورود ندارد و به این جمع نیز جواب مثبت نداده است.

 

از طرفی شنیده ها از برگزاری نشست های مشترک رضا حق جو با کاندیداهای کنونی حاضر در عرصه فعالیت انتخاباتی حکایت می کند. طبق اخبار رسیده از منابع نزدیک به حق جو، این نامزد پرطرفدار دوره نهم در آینده ای نزدیک با منصور یوسفی، عزیز پور عزیزی و سهراب امیدی و احتمالا برخی نامزدهای دیگر جلساتی خواهد داشت. اما از طرفی دیگر سید محمد اسحاقی نیز جلسه ای با رضا حق جو در گذشته داشته است که این نیز در نوع خود می تواند جالب باشد چرا که برخی از طرفداران اسحاقی مدعی هستند اسحاقی شانس بالایی جهت حمایت حق جو در ایام مجاز انتخابات دارد.

 

*شایعاتی پیرامون راهبرد جدید  آقای ایکس جهت ورود به انتخابات دهم:  طبق شنیده ها آنچنان که  هفته های گذشته در برخی رسانه های منطقه ای مطرح شد یک نامزد مطرح حوزه تالش این بار با تغییر رویه و روش پا به عرصه خواهد گذاشت و به قولی مردم شاهد آقای ایکس دیگری خواهند بود. در همین زمینه  تحلیل های مختلفی در بین مردم مطرح شده است. از جمله اینکه: آقای ایکس افرادی از طرفداران قدیم خود را با هماهنگی قبلی وارد کارزار کنونی کرده است. افراد واجد شرایطی که فقط نامی از آنها بعنوان کاندیدا مطرح می شود و گاهی نیز تحرکات بسیار ضعیفی ممکن است انجام دهند تا حضورشان در صحنه بعنوان کاندیدا حفظ شود و ایکس نیز در آینده با سر و صدای زیادی وارد فعالیت های انتخابتی می شود و کاندیداهای زرگری نیز در زمان معین اعلام می کنند که به نفع ایکس بی رقیب کنار می رویم که این کناره گیری به یک باره موجب سرازیر شدن موج جدید از افکار و آرای مردمی به سمت ایکس می شود و …

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه