زمان بارگزاری این صفحه: 12:22 PM UTC

«فلاحی» رئیس مرکز تحقیقات، کشاورزی و منابع طبیعی گیلان شد

صدای گیلان – «مریم فلاحی کپورچالی» با حکم معاون وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس مرکز تحقیقات، کشاورزی و منابع طبیعی منصوب شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

با حکم معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج «مریم فلاحی» به عنوان رئیس مرکز تحقیقات، کشاورزی و منابع طبیعی و نیز سرپرست مرکز آموزش جهاد کشاورزی گیلان منصوب شد.

به گزارش فارس، دکتر «مریم فلاحی کپورچالی» از محققان برجسته شیلات و پیش از این، رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی در بندرانزلی بود.

کشت و پرورش جلبک و بررسی جنبه‌های اقتصادی آن، تهیه اطلس پلانکتون‌های تالاب انزلی، بررسی جامع تالاب انزلی، بررسی جامع شیلاتی رودخانه سفیدرود، بررسی جامع سد ارس، بررسی پراکنش زئوپلانکتون‌های تالاب انزلی، بررسی تنوع زیستی فیتوپلانکتون‌های حوزه ایرانی خلیج فارس و … از جمله تحقیقات کاربردی فلاحی است.

این بانوی محقق نخستین سایت جلبکی مادر در ایران را در محل پژوهشکده مذکور احداث کرد و تاکنون چندین بار حائز رتبه‌های برتر پژوهشی از کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی شده و بیش از هشت عنوان کتاب از این بانوی محقق به چاپ رسیده است.

فلاحی کارمند نمونه ملی،  پژوهشگر نمونه وزارت جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات شیلات گیلان، پژوهشگر نمونه مرکز گیلان و … را در کارنامه فعالیت خود دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه