زمان بارگزاری این صفحه: 8:03 PM UTC

سخنی با مدیرکل ارشاد گیلان در راستای تقدیر از خبرگزاری فارس.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اهدای لوح تقدیر از خبرگزاری فارس به پاس انعکاس اخبار نمایشگاه بزرگ کتاب این استان قدردانی کرد.حال حول این موضوع به نظر می رسد که مدیر کل ارشاد گیلان باید پاسخگوی چند سوال باشند.

صدای گیلان ؛ اصل خبر از خبرگزاری فارس بدین شکل است؛

فیروز فاضلی ظهر امروز با اهدای لوح تقدیر از خبرگزاری فارس به دلیل انعکاس اخبار نمایشگاه بزرگ کتاب قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: به پاس همکاری ارزنده خبرگزاری فارس در انعکاس اخبار و رویدادهای دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان و فعالیت‌های موثر در هفته کتاب و با امید به تداوم تلاش در گسترش و تعالی فرهنگ قدردانی می‌کنم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: بدون تردید شکوفایی اندیشه مرهون حضور تلاشگران عرصه دانایی است و هر سطر صحیفه فرهنگ ایران اسلامی بر بالندگی آن گواهی خواهد داد./پایان خبر

اینک حاشیه نگاری بر این موضوع :

اینکه از یک رسانه یا خبرگزاری از طرف یک مسول دولتی قدردانی شود ،کار پسندیده و ارزشمندی است.اما یک سوال جدی در مورد اقدام مرتبط با خبر ذکر شده وجود دارد که به نظر می رسد مدیرکل ارشاد گیلان باید پاسخگو باشد.

البته  قابل ذکر است که؛ گستردگی  فعالیت و انتشار خبر و پشتوانه خبرگزاری فارس بر کسی پوشیده نیست و قدردانی از چنین خبرگزاری ای نیز ،مثبت و قابل تقدیر است .اما دلیل مدیر کل ارشاد گیلان جهت قدردانی و  اهدای لوح تقدیر به فارس ،بدین شکل طرح شده است:به پاس همکاری ارزنده خبرگزاری فارس در انعکاس اخبار و رویدادهای دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان و فعالیت‌های موثر در هفته کتاب و با امید به تداوم تلاش در گسترش و تعالی فرهنگ قدردانی می‌کنم.

حال سوالاتی که حول این موضوع طرح می شوند بدین شکل است ؛

1- آیا این همه خبرگزاری ، سایت و از همه مهمتر سایت ها و پایگاه های محلی و استانی که چه بسا  میزان پوشش اخبار نمایشگاه کتاب گیلان بیشتر از فارس بوده ، قابل تقدیر نبودند .؟

2-  اساسا جناب مدیر کل ارشاد به عنوان یک مسول دولتی بفرمایند طی چه فرایند و بر مبنای چه ارزیابی ای چنین تصمیمی گرفته اند.چه  تعداد از سایت ها و خبرگزاریها در خصوص پوشش اخبار نمایشگاه کتاب گیلان مورد بررسی قرار گرفته اند که از بین انها فارس انتخاب شده است.؟

3- آیا جناب مدیر کل اساسا هیچ ارزیابی و یا سنجشی در این مورد انجام داده اند یا صرفا بر مبنای سلیقه شخصی این اقدام صورت گرفته است؟که اگر این گونه باشد خلاف عرف و ختی ضوابط است.چرا که مدیر کل فرهنگ و ارشاد یک جایگاه دولتی و حقوقی دارد و یک موسسه خصوص نیست که بخواهد سلیقه ای یا طبق منافع شخصی اقدامی انجام دهد.و البته بسیاری سوالات دیگر نیز قابل طرح است که جهت جلوگیری از تطویل کلام به همین چند سوال بسنده می کنیم.

به نظر می رسد با توجه به موقعیت و پشتوانه خبرگزاری فارس ، برخی مسولین استانی جهت عزیز  نشان دادن خود ، اقدام به خوشحال کردن این خبرگزاری می کنند که در اساس، خلاف منطق و وظیفه بی طرفی و البته حمایت یکسان و بدور از جانب داری از رسانه ها و منابع تولید خبر  از طرف ارگانهای دولتی است.

در پایان ؛ صدای گیلان با تبریک به خبرگزاری فارس ، از مسولین استانی درخواست می کند، بدور از منفعت طلبی و منافع شخصی ، به نسبت جایگاه و موقعیتی که در مناصب دولتی بدست آورده اند ، بفکر نهادینه کردن رویکرد و روش منطقی و عقلانی پیشرفت و توسعه رسانه ها بخصوص رسانه های محلی و استانی باشند تا به فکر تثبیت جایگاه خود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “سخنی با مدیرکل ارشاد گیلان در راستای تقدیر از خبرگزاری فارس.”

  1. علی نوشته است:

    یک قدردانی خشک و خالی که اینهمه حسادت نداره حسود هرگز نیاسود شماها خودتان را با یک خبرگزاری معتبر مانند فارس مقایسه نکنید که انگشت کوچیکه آن هم نیستید واقعا خیلی حسودید به خاطر همین حسادت هاست که گیلان هرگز رشد نمی کند برای اینکه کوتاه فکرانی مانند سایت تازه به دوران رسیده صدای گیلان هستند که نه مجوز فعالیت دارند و نه هیچی .
عناوین ویژه