زمان بارگزاری این صفحه: 12:37 PM UTC

قربانی‌ثمین مدیرکل پزشکی قانونی گیلان شد

در مراسمی مهدی قربانی‌ثمین به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی گیلان معرفی و از تلاش‌های فیروز آیتی‌فیروزآبادی قدردانی شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی گیلان دقایقی پیش با حضور احمد شجاعی معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان پزشکی قانونی در دادگستری استان برگزار شد.

 

در مراسم مذکور مهدی قربانی‌ثمین به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی گیلان معرفی و از تلاش‌های فیروز آیتی‌فیروزآبادی قدردانی شد.

 

قربانی‌ثمین پیش از این مدیرکل پزشکی قانونی استان‌های سمنان، گلستان و … بوده است.

 

آیتی‌فیروزآبادی نیز به عنوان معاون شجاعی در کشور معرفی شد.

 

به گزارش فارس، امروز ساختمان جدید پزشکی قانونی گیلان با سالن تشریح، آزمایشگاه و … با حضور رئیس سازمان پزشکی قانونی در منطقه لاکان رشت افتتاح می‌شود.

 


 

افتتاح دو پروژه پزشکی قانونی در استان گیلان

مجتمع بزرگ آموزشی، تشخیصی و آزمایشگاهی استان گیلان در سایت لاکان رشت و ساختمان جدید پزشکی قانونی بندر انزلی روز پنجشنبه ۲۹ مرداد با حضور دکتر شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، معاونین سازمان، دکتر نجفی استاندار گیلان و جمعی از مقامات قضایی و اجرایی استان افتتاح می شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور،‌ مجتمع بزرگ آموزشی، تشخیصی و آزمایشگاهی گیلان در زمینی به مساحت شش هزار و زیربنای سه هزار و ۴۰۰ متر مربع با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۳۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به بهره‌برداری می رسد که عملیات ساخت آن از تیر ماه سال ۱۳۹۱ آغاز شده بود.

 

این مجتمع شامل سالن‌های تشریح، آزمایشگاه‌های سم‌شناسی، آسیب‌شناسی، سرولوژی وDNA است که نیاز استان گیلان و استان‌های مجاور فاقد امکانات فوق را به طور کامل مرتفع خواهد کرد؛ بنابراین با راه‌اندازی این مجتمع دیگر نیازی به ارجاع نمونه ها به تهران و مازندران برای اعلام نظر کارشناسی نیست. در بخش اتوپسی و تشریح نیز این مجتمع دارای سالن‌های تشریح مردان، زنان، عفونی، آموزشی و اتاق رادیولوژی است.

 

گفتنی است تا پیش از احداث این مجتمع استان گیلان تنها دارای ۲ تخت تشریح بود که با شروع کار مجتمع و نیز فعالیت سالن‌های تشریح ادارت پزشکی قانونی بندر انزلی، صومعه سرا و رودبار تعداد تخت‌های تشریح استان به ۸ تخت رسیده است.

 

یادآور می شود ساختمان ژنتیک قانونی استان نیز در سایت رازی رشت با متراژ ۱۳۲۰ متر مربع در چهار طبقه از محل اعتبارات استانی در حال ساخت است که تا پیش از اتمام این پروژه خدمات ژنتیک قانونی در بخشی از مجتمع بزرگ آموزشی استان ارائه خواهد شد.

 

ساختمان جدید اداره پزشکی قانونی شهرستان بندر انزلی هم که شامل بخش‌های معاینات و سالن تشریح است در همین روز به طور رسمی افتتاح می شود.

ساختمان پیشین این اداره بنایی قدیمی،‌ فرسوده و غیراستاندارد بود که به منظور بهبود ارائه خدمات،‌ کاهش اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع محل جدید آن به بهره‌برداری می رسد.

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه