زمان بارگزاری این صفحه: 5:17 AM UTC

قطع راه ارتباطی 5 روستا در آستارا براثر رانش زمین+تصاویر

طغیان رودخانه مرداب و خواجه کری سبب آبگرفتگی منازل 200 خانوار در مناطق غربی شهر آستارا شده و رانش زمین، راه ارتباطی روستاهای خان حیاطی، شیری حیاطی، میه کومه، سلی و گونش را با شهر لوندویل قطع کرده است.

بر اثر رانش زمین راه ارتباطی 5 روستا با شهر لوندویل از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا مسدود شده است.

به گزارش صدای گیلان،سیروس شفقی فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا به ایسنا گفت : پس از بارش 224 میلی متری باران که در 48 ساعت گذشته در ایستگاه سینوپتیک شهرستان ثبت شده، طغیان رودخانه ها در مناطق مختلف جلگه ای و رانش زمین در مناطق کوهپایه ای شهرستان آستارا مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: طغیان رودخانه مرداب و خواجه کری سبب آبگرفتگی منازل 200 خانوار در مناطق غربی شهر آستارا شده و رانش زمین، راه ارتباطی روستاهای خان حیاطی، شیری حیاطی، میه کومه، سلی و گونش را با شهر لوندویل قطع کرده است.

شفقی ضمن بیان اینکه در این مدت رانش های کوچکی در سایر مناطق شهرستان از جمله جاده آستارا به تالش در منطقه کشلی، جاده آستارا به اردبیل در منطقه بهارستان و سیرالیوه در شهر لوندویل به وقوع پیوست که در حداقل ترین زمان ممکن بازگشایی شد، تصریح کرد: اکیپ های راه و شهرسازی در تلاش هستند با احیای مجدد این جاده از قطعی کامل ارتباط روستاهای مذکور با شهرستان جلوگیری کنند.

وی در پایان اضافه کرد: این رانش سبب شد تا به علت سقوط تعدادی از تیرهای چراغ برق، قطعی برق را در این مناطق داشته باشیم که با حضور به موقع مأموران اداره مذکور این مشکل به شکل کامل مرتفع شده است.


آستارا-
آستارا-رانش
36678

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه