زمان بارگزاری این صفحه: 2:44 PM UTC

لاهوتی؛ نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

نمایندگان در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس مطرح کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه نظارت و کنترل بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و نباید از اختیارات آن کاسته شود گفتند: اگر قرار است تغییری ایجاد شود باید از سوی قوه مجریه به صورت لایحه مطرح شود.

 

به گزارش خانه ملت، در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

 

ندیمی: اگر مشکل انتخابات از دستگاه مجری است، پس چرا لایحه نمی‌دهند

سه نفر از نمایندگان به عنوان مخالفان این طرح به نوبت صحبت کردند و در ابتدا ابوذر ندیمی گفت:‌ چرا قانون انتخابات اینقدر دستکاری می شود و نمایندگان برای خود ایجاد تغییرات می کنند.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: با آوردن این طرح در رسانه ها و فضاهای مجازی گفته می شود که اگر این مشکل از مجری است پس چرا لایحه نیاورده است و چرا ما در مجلس طرح می آوریم.

 

ندیمی ادامه داد: اگر به وزارت کشور در اجرا برای انتخابات همزمان مشکل دارد چرا خودش مطرح نمی کند.

 

وی گفت: اولین مشکلی که در مجلس باید به آن پاسخ دهیم این است که چرا مجری صحبتی نمی کند و بر گردن مجلس می اندازد.

 

ندیمی اظهار داشت: از نظر بنده آوردن چنین طرحی بیش از آنکه منفعت داشته باشد به ضرر مجلس است.

 

قاضی پور: نباید انتخابات سیاسی شود

همچنین نادر قاضی پور در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه چندین سال است انتخابات یک روال خاص و صحیح و سالم را طی می کند گفت: این تغییرات که در این طرح آورده شده بحث نظارت مردم را کاهش می دهد.

 

وی با بیان اینکه این طرح نظارت شورای نگهبان را کاهش می دهد گفت: با این طرح انتخابات سیاسی شده و نحوه تبلیغات و اختیارات به وزیر کشور داده شده که این باعث می شود رفتار سلیقه ای با انتخابات صورت گیرد.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ چه تضمینی در رابطه با اینکه به طور سلیقه ای با انتخابات برخورد نشود داده می شود.

 

قاضی پور با بیان اینکه اصل ۸۸ اختیارات را به مجلس شورای اسلامی می دهد گفت: آیا این صحیح است اختیاراتی که در حوزه مجلس است به نماینده شهردار و یا فرماندار داده شود.

 

بائوج لاهوتی: نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با این طرح با بیان اینکه اعتقاد و التزام عملی به اسلام و همچنین اعتقاد و التزام عملی به جمهوری اسلامی قبلا در یک بند آورده شده است گفت:‌مطرح کردن آن در دو بند در حالی که هیچ تفاوتی با هم ندارند صحیح نیست و هر دو عبارت یک مفهوم می دهند.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این طرح نظارت شورای نگهبان کاهش می یابد./

 

مطالب بیشتر؛

  • فروش دختران ایزدی فقط 140 دلار! صدای گیلان ـ گروه تروریستی داعش که در چند ماه اخیر با اقدامات ضد اسلامی و ضدانسانی خود توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده، در اقدامی ضدبشری دختران و زنان کرد ایزدی را که در منطقه سنجار عراق به اسارت گرفته است را به 140 دلار به فروش می‌رساند. به گزارش ابنا، «ویان دخیل» نماینده اقلیت […]
  • محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان شد طی حکمی از سوی محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، محمدعلی (کیوان) محمدی به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان منصوب شد.
  • «وحدت»، درس بزرگ پیامبر خاتم و نیاز مبرم امت اسلام است رهبر انقلاب با اشاره به تلاش گسترده مراکز «جاسوسی و اطلاعاتی» غرب برای تفرقه افکنی خاطرنشان کردند: آن تشیعی که با MI۶ انگلیس مرتبط است و آن تسننی که مزدور CIA است هر دو ضد اسلام و ضد […]
  • اهداي مدال قهرمان تدبير و اميد آستارايي ها به رئيس جمهور مرزنشينان شهرستان آستارا مدال قهرمان تدبير و اميد را به دكتر حسن روحاني، رئيس جمهور ايران اهدا مي كنند.
  • ایران چند میلیون سیگاری دارد؟ عضو جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران تخمین زد: سالانه 10 هزار میلیارد تومان برای خرید سیگار و درمان بیماری های ناشی از آن در ایران هزینه می شود. به گزارش صدای گیلان ؛ دکتر نصیر دهقان گفت: بر اساس آمار حاصل از تعداد افراد سیگاری، میزان مصرف روزانه سیگار آنها و قیمت فعلی سیگار، […]


عناوین ویژه