زمان بارگزاری این صفحه: 9:54 AM UTC

لاهوتی؛ نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

نمایندگان در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس مطرح کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه نظارت و کنترل بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و نباید از اختیارات آن کاسته شود گفتند: اگر قرار است تغییری ایجاد شود باید از سوی قوه مجریه به صورت لایحه مطرح شود.

 

به گزارش خانه ملت، در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

 

ندیمی: اگر مشکل انتخابات از دستگاه مجری است، پس چرا لایحه نمی‌دهند

سه نفر از نمایندگان به عنوان مخالفان این طرح به نوبت صحبت کردند و در ابتدا ابوذر ندیمی گفت:‌ چرا قانون انتخابات اینقدر دستکاری می شود و نمایندگان برای خود ایجاد تغییرات می کنند.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: با آوردن این طرح در رسانه ها و فضاهای مجازی گفته می شود که اگر این مشکل از مجری است پس چرا لایحه نیاورده است و چرا ما در مجلس طرح می آوریم.

 

ندیمی ادامه داد: اگر به وزارت کشور در اجرا برای انتخابات همزمان مشکل دارد چرا خودش مطرح نمی کند.

 

وی گفت: اولین مشکلی که در مجلس باید به آن پاسخ دهیم این است که چرا مجری صحبتی نمی کند و بر گردن مجلس می اندازد.

 

ندیمی اظهار داشت: از نظر بنده آوردن چنین طرحی بیش از آنکه منفعت داشته باشد به ضرر مجلس است.

 

قاضی پور: نباید انتخابات سیاسی شود

همچنین نادر قاضی پور در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه چندین سال است انتخابات یک روال خاص و صحیح و سالم را طی می کند گفت: این تغییرات که در این طرح آورده شده بحث نظارت مردم را کاهش می دهد.

 

وی با بیان اینکه این طرح نظارت شورای نگهبان را کاهش می دهد گفت: با این طرح انتخابات سیاسی شده و نحوه تبلیغات و اختیارات به وزیر کشور داده شده که این باعث می شود رفتار سلیقه ای با انتخابات صورت گیرد.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ چه تضمینی در رابطه با اینکه به طور سلیقه ای با انتخابات برخورد نشود داده می شود.

 

قاضی پور با بیان اینکه اصل ۸۸ اختیارات را به مجلس شورای اسلامی می دهد گفت: آیا این صحیح است اختیاراتی که در حوزه مجلس است به نماینده شهردار و یا فرماندار داده شود.

 

بائوج لاهوتی: نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با این طرح با بیان اینکه اعتقاد و التزام عملی به اسلام و همچنین اعتقاد و التزام عملی به جمهوری اسلامی قبلا در یک بند آورده شده است گفت:‌مطرح کردن آن در دو بند در حالی که هیچ تفاوتی با هم ندارند صحیح نیست و هر دو عبارت یک مفهوم می دهند.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این طرح نظارت شورای نگهبان کاهش می یابد./

 

مطالب بیشتر؛

  • مشاهده و ثبت یک قلاده پلنگ بالغ در منطقه دیلمان درفک/ تصاویر پلنگ ایرانی بزرگترین گونه گربه سانان بوده که در نقاط مختلف کوهستانی و جنگلی ایران زندگی می کند و بر اساس فهرست قرمز از گونه های در خطر انقراض می باشد.
  • تردد تاکسی‌های منطقه آزاد در خیابان‌های رشت صدای گیلان به نقل از ایسنا : رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: با دستور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، قرار شد خودروهای منطقه آزاد انزلی با برطرف شدن منع قانونی و بدون طی کردن مراحل زمان بر به تاکسیرانی این شهر و افراد متقاضی تحویل داده شود. رضا رسولی […]
  • تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن کالای تجاری در بندر انزلی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : مقدار کالاهای تخلیه و بارگیری شده در این بندر در 5 ماه گذشته930 هزار تن بیشتر از مدت مشابه پارسال است که رشد 27 و چهار دهم درصدی در عملیات تخلیه و بارگیری نشان می دهد […]
  • لگدکوب کردن افسران ارتش سوریه تا حد مرگ + تصاویر صدای گیلان - اخبار و گزارش‌های زیادی درباره جنایات داعش در سوریه و عراق منتشر می‌شود اما آنچه در منطقه رقه -به عنوان یکی از ‌ولایت‌‌های اصلی داعش- رخ می‌دهد، مافوق تصور […]
  • کشف پيکره يک زن باستاني صدای گیلان - جانشين فرمانده انتظامي استان ايلام از دستگيري اعضاء دو باند قاچاق آثار باستاني و کشف تعدادي عتيقه از آن ها در شهرستان بدره خبر داد.


عناوین ویژه