زمان بارگزاری این صفحه: 8:11 AM UTC

لاهوتی؛ نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

نمایندگان در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس مطرح کردند.

لاهوتی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه نظارت و کنترل بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و نباید از اختیارات آن کاسته شود گفتند: اگر قرار است تغییری ایجاد شود باید از سوی قوه مجریه به صورت لایحه مطرح شود.

 

به گزارش خانه ملت، در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

 

ندیمی: اگر مشکل انتخابات از دستگاه مجری است، پس چرا لایحه نمی‌دهند

سه نفر از نمایندگان به عنوان مخالفان این طرح به نوبت صحبت کردند و در ابتدا ابوذر ندیمی گفت:‌ چرا قانون انتخابات اینقدر دستکاری می شود و نمایندگان برای خود ایجاد تغییرات می کنند.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: با آوردن این طرح در رسانه ها و فضاهای مجازی گفته می شود که اگر این مشکل از مجری است پس چرا لایحه نیاورده است و چرا ما در مجلس طرح می آوریم.

 

ندیمی ادامه داد: اگر به وزارت کشور در اجرا برای انتخابات همزمان مشکل دارد چرا خودش مطرح نمی کند.

 

وی گفت: اولین مشکلی که در مجلس باید به آن پاسخ دهیم این است که چرا مجری صحبتی نمی کند و بر گردن مجلس می اندازد.

 

ندیمی اظهار داشت: از نظر بنده آوردن چنین طرحی بیش از آنکه منفعت داشته باشد به ضرر مجلس است.

 

قاضی پور: نباید انتخابات سیاسی شود

همچنین نادر قاضی پور در مخالفت با طرح اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه چندین سال است انتخابات یک روال خاص و صحیح و سالم را طی می کند گفت: این تغییرات که در این طرح آورده شده بحث نظارت مردم را کاهش می دهد.

 

وی با بیان اینکه این طرح نظارت شورای نگهبان را کاهش می دهد گفت: با این طرح انتخابات سیاسی شده و نحوه تبلیغات و اختیارات به وزیر کشور داده شده که این باعث می شود رفتار سلیقه ای با انتخابات صورت گیرد.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ چه تضمینی در رابطه با اینکه به طور سلیقه ای با انتخابات برخورد نشود داده می شود.

 

قاضی پور با بیان اینکه اصل ۸۸ اختیارات را به مجلس شورای اسلامی می دهد گفت: آیا این صحیح است اختیاراتی که در حوزه مجلس است به نماینده شهردار و یا فرماندار داده شود.

 

بائوج لاهوتی: نباید نظارت شورای نگهبان بر انتخابات کاهش یابد

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با این طرح با بیان اینکه اعتقاد و التزام عملی به اسلام و همچنین اعتقاد و التزام عملی به جمهوری اسلامی قبلا در یک بند آورده شده است گفت:‌مطرح کردن آن در دو بند در حالی که هیچ تفاوتی با هم ندارند صحیح نیست و هر دو عبارت یک مفهوم می دهند.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این طرح نظارت شورای نگهبان کاهش می یابد./

 

مطالب بیشتر؛

  • رهبر انقلاب؛دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می کند. هشتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار […]
  • سایت نفتی رودسر؛ امید جوانان گیلانی برای اشتغال با وجود آمار بالای بیکاری در گیلان جوانان بیکار این استان به بهره برداری از میدان نفتی رودسر و اشتغالزایی آن امیدوارند.
  • بازیکن نونهالان پرسپولیس رشت درگذشت سید مهدی سناپور بازیکن تیم زیر ۱۴ سال پرسپولیس رشت در اثر سانحه رانندگی درگذشت.
  • بدهی بابک زنجانی 9هزار میلیارد تومان است عضو کمیته پیگیری پرونده زنجانی؛ بدهی بابک زنجانی به کشور حدود 9 هزار میلیارد تومان است/ اموال وی در داخل کشور تنها کفاف حدود دو هزار میلیارد تومان از بدهی‌هایش را می‌دهد/ 7هزار میلیارد تومان از اموالش خارج از کشور است […]
  • دولت پس از توافق بعد از به نتیجه رسیدن ماه‌ها تلاش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران که البته یکی از وعده‌های رییس‌جمهور در آغاز استقرار تیم دولت یازدهم بوده است، اکنون باید چند اولویت را در دوسال باقیمانده از ریاست‌جمهوری حسن روحانی مدنظر قرار […]


عناوین ویژه