زمان بارگزاری این صفحه: 6:32 AM UTC

لاهیجان قابلیت کسب عنوان شهر کتاب ایران را دارد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت؛ در صورت تقویت زیرساخت‌ها در حوزه کتابخانه‌ها، لاهیجان ظرفیت تبدیل شدن به شهر کتاب کشور را دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: در صورت تقویت زیرساخت‌ها در حوزه کتابخانه‌ها، لاهیجان ظرفیت تبدیل شدن به شهر کتاب کشور را دارد.

 

امیر محمدپور ضمن حضور در شهرستان لاهیجان با شهردار و رئیس شورای اسلامی این شهر دیدار کرد.

 

وی، در این دیدار که در شهرداری شهر لاهیجان برگزار شد با اشاره به پیشینه غنی و فرهنگ اصیل مردمان شهرستان لاهیجان داشتن کتابخانه‌های مناسب و در خور شان مردم این شهرستان را یادآور شد.

 

محمدپور، داشتن کتابخانه‌های مناسب و غنی را مستلزم همکاری بخش‌های مختلف اجرایی از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها برشمرد و با بیان اینکه همکاری میان این دستگاه‌ها می‌تواند در نهایت بر رشد شاخص‌های مطالعه تاثیری بسزا داشته باشد افزود: همان‌گونه که در قانون نیز بدان اشاره شده تامین فضای مطالعه مناسب و با امکانات روز از وظایف شهرداری‌ها است و نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز در این حوزه با تامین منابع، تامین نیروهای متخصص کتابدار و نیز ارائه جدیدترین نرم افزارها نقش بسزایی در این حوزه ایفا می‌کند.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در ادامه شهر لاهیجان را مناسب تبدیل به عنوان شهر کتاب کشور عنوان کرد گفت: می‌توانیم با تقویت زیرساخت‌ها در حوزه کتابخانه‌های عمومی اعم از ساخت، ایجاد و توسعه کتابخانه‌ها مسیر رسیدن شهر لاهیجان به عنوان شهر کتاب گیلان را هموارتر سازیم.

 

وی، همچنین در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات ارزنده شهردار لاهیجان و نیز رئیس و اعضای شورای اسلامی این شهر در حمایت از کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: با توجه به شرایط گردشگری شهرستان لاهیجان و حضور برخی چهره‌های ملی فرهنگی، ورزشی در این شهرستان آماده‌ایم از این ظرفیت در جهت معرفی دستاوردهای فراوان در حوزه کتابخانه‌های عمومی بهره‌گیری کنیم./ منبع؛ ایلنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه